CAFE SENIOR RAJ CENTRUM AKTYWNOSCI SENIORA ma na celu stworzenie miejsca przyjaznego osobom starszym – umożliwiającego im nawiązanie nowych przyjaźni i rozwinięcie kontaktów towarzyskich przy słodkim poczęstunku i wyśmienitej kawie czy herbacie, zapewniającego dostęp do informacji o wszelkich ofertach miasta adresowanych do bełchatowskich seniorów oraz, w którym realizowane programy będą ingerować i aktywizować lokalne środowisko seniorów w zakresie społecznym, kulturalnym i edukacyjnym.

Wśród wykorzystywanych form pracy z seniorami znajdą się zajęcia aktywizujące i integracyjne oparte na metodzie pracy warsztatowej, m. in. Kursy obsługi sprzętu komputerowego, zajęcia fotograficzne, sportowe, plastyczne, muzyczne, florystyczne rękodzielniczo – rzeźbiarskie, teatralno – literackie oraz tematyczne popołudnia filmowe, czy też spotkania poetyckie.

W swojej ofercie Centrum będzie także świadczyć podstawowe usługi kosmetyczne i fryzjerskie, prowadzić profilaktykę prozdrowotną, realizować działania w ramach Społecznego Banku Czasu oraz inicjować spotkania międzypokoleniowe.

Miejsce, godziny otwarcia:

Bełchatów, ul. Energetyków 6 (os. Przytorze)

Poniedziałek – Piątek 10.00 – 20.00

tel. 44 712 00 89

Prowadzeniem Centrum zajmuje się  Regionalne Towarzystwo Społeczno-Kulturalne ERSKA.

Integralną częścią Cafe Senior Raj jest Punkt Informacji Prozdrowotnej, w którym bełchatowianie - nie tylko ci po sześćdziesiątce - uzyskają wyczerpującą informację i wiedzę w zakresie ochrony zdrowia, jak chociażby porady dotyczące prawidłowego odżywiania czy dbania o zdrowe serce.