joombig banner rotation images

Menu

CAFE SENIOR RAJ CENTRUM AKTYWNOSCI SENIORA ma na celu stworzenie miejsca przyjaznego osobom starszym – umożliwiającego im nawiązanie nowych przyjaźni i rozwinięcie kontaktów towarzyskich przy słodkim poczęstunku i wyśmienitej kawie czy herbacie, zapewniającego dostęp do informacji o wszelkich ofertach miasta adresowanych do bełchatowskich seniorów oraz, w którym realizowane programy będą ingerować i aktywizować lokalne środowisko seniorów w zakresie społecznym, kulturalnym i edukacyjnym.

Wśród wykorzystywanych form pracy z seniorami znajdą się zajęcia aktywizujące i integracyjne oparte na metodzie pracy warsztatowej, m. in. Kursy obsługi sprzętu komputerowego, zajęcia fotograficzne, sportowe, plastyczne, muzyczne, florystyczne rękodzielniczo – rzeźbiarskie, teatralno – literackie oraz tematyczne popołudnia filmowe, czy też spotkania poetyckie.

W swojej ofercie Centrum będzie także świadczyć podstawowe usługi kosmetyczne i fryzjerskie, prowadzić profilaktykę prozdrowotną, realizować działania w ramach Społecznego Banku Czasu oraz inicjować spotkania międzypokoleniowe.

 

Miejsce, godziny otwarcia:

Bełchatów, ul. Energetyków 6 (os. Przytorze)

Poniedziałek – Piątek 10.00 – 20.00

tel. 44 712 00 89

 

Prowadzeniem Centrum zajmuje się  Regionalne Towarzystwo Społeczno-Kulturalne ERSKA.

Integralną częścią Cafe Senior Raj jest Punkt Informacji Prozdrowotnej, w którym bełchatowianie - nie tylko ci po sześćdziesiątce - uzyskają wyczerpującą informację i wiedzę w zakresie ochrony zdrowia, jak chociażby porady dotyczące prawidłowego odżywiania czy dbania o zdrowe serce.

 

Wrzesień w Cafe Senior Raj zapowiada się ciekawie. Seniorzy od września będą mogli się spotykać już od godziny 10:00 - 20:00. Każdy senior znajdzie coś dla siebie. Zorganizowane zajęcia będą odbywały się od poniedziałku do piątku. Harmonogram dostępny w załączeniu. Poza zajęciami seniorzy mogą usiąść i porozmawiać przy kawie czy herbacie.
 

Cafe Senior Raj Centrum Aktywności Seniora przy ul. Energetyków 6 podczas wakacji jest otwarte w innych godzinach niż zazwyczaj. Seniorzy mogą się spotykać od poniedziałku do piątku między godziną 14:00 a 20:00.

Lipiec i sierpień w Cafe Senior to czas odpoczynku od zajęć. Seniorzy mogą korzystać z kawiarenki internetowej, sprzętu sportowego, sali telewizyjnej oraz spotkać się przy kawie i herbacie. 

W Cafe Senior Raj Centrum Aktywności Seniora miesiąc czerwiec przebiegł bardzo aktywnie. Seniorzy mogli uczestniczyć w zajęciach o różnej tematyce, zorganizowanych przez Regionalne Towarzystwo Społeczno - Kulturalne "ERSKA" . Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
 
W ramach warsztatów odbyły się zajęcia plastyczne. Tematem przewodnim był decoupage czyli zdobienie pudełek, szkatułek. Na warsztatach florystycznych seniorzy mogli posłuchać jak dbać o kwiaty ogrodowe, jak pielęgnować storczyki, hortensje i inne. Ciekawym zajęciem było układanie kompozycji letnich oraz wiosennych z żywych kwiatów.
 
Warsztaty kosmetyczne, na których uczestniczki dowiedziały się jak dbać o cerę, jak wykonywać zabiegi oczyszczania i nawilżania twarzy, oraz jak pielęgnować dłonie. Zorganizowano zajęcia z fryzjerem, których tematem było - nawilżanie włosów - jakich kosmetyków należy używać, jakich marek oraz ciekawym tematem była koloryzacja włosów.
 
Odbyły się także zajęcia taneczne, na których seniorzy mogli przypomnieć sobie kroki walca oraz cha-chy oraz zajęcia fotograficzne.
 
Wszystkie zajęcia były bardzo aktywne i cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. 
 

W "CAFE SENIOR RAJ CENTRUM AKTYWNOŚCI SENIORA" odbył się wykład prof. Arkadiusza Adamczyka. Temat spotkania  "Józef Piłsudski - Twórca Niepodległego Państwa". Prof. Arkadiusz Adamczyk jest wykładowcą na Uniwersytecie im. Jana Kochanowskiego w Kielcach - Katedra Stosunków Międzynarodowych. W spotkaniu uczestniczyło 20 osób. Wykład budził bardzo duże zainteresowanie ze strony mieszkańców miasta, uczestnicy wykazali się duża znajomością zagadnień historycznych związanych z życiem i działalnością polityczną Józefa Piłsudskiego. Wykład zakończył się miłą merytoryczną dyskusją.

 

Cafe Senior Raj to miejsce otwarte dla wszystkich starszych mieszkańców Bełchatowa. Jego oferta jest niezwykle bogata: kursy obsługi komputera, warsztaty plastyczne, muzyczne i florystyczne. Oprócz tego seniorzy mogą współtworzyć różne grupy samopomocowe, jak chociażby kosmetyczne czy fryzjerskie. Co ważne, wszystkie oferowane zajęcia są bezpłatne.
 
Harmonogram na miesiąc czerwiec:
Kwiatowe poniedziałki 16:00 – 18:00
Sportowe wtorki 16:00 – 18:00
Fotograficzne środy 16:00 – 19:30
Plastyczne czwartki 18:00 – 20:00
Upiększające piątki 17:00 – 19:00
Zajęcia bezpłatne!
ul. Energetyków 6, tel. 44 712 00 89. 

Profesor Arkadiusz Adamczyk opowie o marszałku Józefie Piłsudskim. Wykładu będzie można posłuchać już w najbliższy wtorek 12 czerwca br. w Centrum Aktywności Seniora Cafe Senior Raj przy ul. Energetyków 6 o godz. 11.00. 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018