joombig banner rotation images

Menu
Sobota, 15 Lipiec, 2017

Data:15/07/2017 - 15/07/2017 
Aromatyczne wakacje w Bibliotece

Jak co roku, bełchatowska biblioteka oraz wszystkie filie serdecznie zapraszają dzieci i młodzież na zajęcia wakacyjne. Młodym czytelnikom proponujemy niezwykłe i różnorodne zajęcia i zabawy. Oferta podczas tegorocznych wakacji jest bardzo różnorodna. Spotkania pozwolą nie tylko miło i ciekawie spędzić czas, ale również pobudzić wyobraźnię i fantazję dzieci. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

 

 

 Data:15/07/2017 - 16/07/2017 
Autobusy MZK na Wawrzkowiznę

Z  myślą o szukających wakacyjnych atrakcji mieszkańcach Bełchatowa Miejski Zakład Komunikacji uruchomi specjalne autobusy na Wawrzkowiznę. W soboty, niedziele i święta bełchatowianie będą mogli za darmo pojechać do oddalonego zaledwie 8 km od  Bełchatowa ośrodka i skorzystać z wypoczynku poza miastem.

Wawrzkowizna to jedno z ulubionych miejsc rodzinnego wypoczynku bełchatowian. Pośród łąk i sosnowych lasów można zażywać kąpieli słonecznych, pływać w strzeżonym akwenie wodnym i korzystać z bogatej oferty obiektów sportowych. Aby zapewić mieszkańcom dojazd na Wawrzkowiznę w okresie wakacji, tzn. od 1 lipca do 27 sierpnia MZK uruchomi specjalne autobusy miejskie.

Będą one kursować ulicami: Budryka -> Staszica -> 1 Maja -> 9 Maja -> Wojska Polskiego -> Wawrzkowizna


Poniżej rozkład jazdy i mapka z trasą autobusów.

 

 Data:15/07/2017 - 15/07/2017 18:00
Letnie koncerty ze Stypendystami

Prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska, zaprasza na trzecią edycję "Letnich koncertów ze stypendystami". Podczas pięciu wakacyjnych weekendów zaprezentują się młodzi i zdolni bełchatowianie. Będzie tanecznie i śpiewająco, ale nie tylko.Nie zabraknie też wielkiej literatury i malarstwa.

 

Na pierwszy tegoroczny koncert zapraszamy już 15. lipca o godz. 18:00 na Placu Narutowicza. Jako pierwsi zaprezentują się tancerze projektu „Taniec bez barier” - Kinga Kiejnig oraz Arkadiusz Kuśmierek, którzy bacznie trenują pod okiem choreografa Mateusza Szałańskiego. Duet odnosi liczne sukcesy na arenie ogólnopolskiej – na swoim koncie mają m.in. tytuł Mistrzów Polski.


Zaraz potem dla mieszkańców w tańcu towarzyskim zaprezentuje się Andrzej Jendrusiak, z którym gościnnie wystąpi Wiktoria Sadziak. Warto dodać, że bełchatowianin zajął I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego „Flamenco”w Mikołowie w 2016 r. oraz regularnie bierze udział w wielu turniejach ogólnopolskich.


Dodatkową atrakcją sobotniego pokazu będzie występ zespołu z naszego miasta partnerskiego na Węgrzech, Csongrádu - "Alföld Néptáncegyüttes". Artyści zaprezentują bogaty przekrój tradycyjnych tańców ludowych, z których bija wartości takie jak węgierska duma narodowa.

 

Szczegóły dotyczące koncertów znajdują się na plakacie poniżej.

  


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019