joombig banner rotation images

Menu

Lista książek, które w ramach akcji "Przerwa na wspólne czytanie" mogą trafić do miejskiej biblioteki, jest bardzo długaLista książek, które w ramach akcji "Przerwa na wspólne czytanie" mogą trafić do miejskiej biblioteki, jest bardzo długa

 

Pięć tysięcy złotych na nowe książki – tyle dla miejskiej biblioteki pozyskać mogą jej czytelnicy, a to w ramach internetowego plebiscytu „Przerwa na wspólne czytanie”, do którego placówka została właśnie zgłoszona. Wystarczy tylko oddać swój głos. Akcja trwa do 4 listopada.

 

 

Jeszcze w tym roku do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Bełchatowie trafić mogą książki o wartości 5 tys. złotych. Placówka kolejny raz bierze bowiem udział w ogólnopolskiej akcji „Przerwa na wspólne czytanie”. Dotychczas, choć było blisko, nie udało się pozyskać wystarczającej liczby głosów. Tym razem może być inaczej, ale to, czy biblioteka wzbogaci się o książki do wspólnego czytania, zależy przede wszystkim od zaangażowania w akcję bełchatowian – i tych młodszych, i tych starszych.   

 

Bo czytanie to kochanie - podaruj swojemu dziecku to, co najcenniejsze i zrób przerwę na wspólne czytanie – głosi hasło całej akcji. Wspólne czytanie przez dzieci i rodziców to najpiękniejszy sposób na spędzanie wolnego czasu. Czytajcie na zmianę. Czytajcie na głosy. Zadawajcie pytania. Szukajcie odpowiedzi. Nic tak nie uczy empatii, nie rozwija wyobraźni i nie mówi „kocham Cię”, jak książka przeczytana razem – czytamy na stronie organizatora.

 

Jak przyłączyć się do akcji? Nic trudnego. Wystarczy wejść na stronę www.kinder.pl, otworzyć zakładkę „Wspólne czytanie”, zalogować się i oddać głos, wpisując w wyszukiwarce „Biblioteka Bełchatów”. Każdego kolejnego dnia czytelnik może oddać tylko jeden głos i tak do 4 listopada - wtedy licznik zostanie wyłączony. Listę zwycięzców poznamy w drugiej połowie listopada.

 

Książki przeznaczone do wspólnego czytania z dzieckiem trafią aż do 300 bibliotek w całym kraju. Dla 50 placówek najwyżej punktowanych w plebiscycie przygotowano po 5 tys. złotych na zakup najciekawszych tytułów. Kolejne 250 - otrzyma książki o wartości 300 zł. Zwycięzcy  dostaną też po 2 wygodne pufy, na których będzie można zasiąść i oddać się lekturze we dwoje.

 

Jednocześnie na stronach organizatora trwa plebiscyt na ulubione książki dzieci i rodziców. Wśród proponowanych tytułów znalazły sięm.in. „Nowe przygody Mikołajka. Kolejna porcja”  R. Goscinnego, J. J. Sempégo „Dzieci z Bullerbyn” A. Lindgren, „Akademia pana Kleksa” J. Brzechwy, „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” J. Bednarek, „Bromba i inni” M. Wojtyszko. To jednak nie wszystko, lista jest długa. Znajdują się tu zarówno nowości, jak i klasyka literatury dziecięcej.

 

Jak podkreślają organizatorzy, warto wziąć udział w tej akcji, nie tylko dlatego że w ten sposób wspieramy swoją bibliotekę, ale również dlatego że promujemy rozwój czytelnictwa wśród najmłodszych mieszkańców.

 

KZB

 

bib

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020