joombig banner rotation images

Menu

 

Z roku na rok w senioriadzie uczestniczy coraz więcej osóbZ roku na rok w bełchatowskiej senioriadzie uczestniczy coraz więcej osób


Trzecia Bełchatowska Biesiada Seniorów już za nami. Niedzielne popołudnie, 8 września, najstarszym mieszkańcom miasta upłynęło pod znakiem dobrej muzyki i rewelacyjnej zabawy. Dla seniorów zaśpiewali i zagrali kapela Hajduk oraz lokalni artyści, a wśród nich gwiazda wieczoru – Stan Wyjątkowy. Innych atrakcji też nie brakowało.

 


Jak przyznają sami seniorzy, długo jeszcze wspominać będą to, co wydarzyło się w niedzielę, 8 września, w parku przy dworze Olszewskich. Mimo kapryśnej pogody na błonia przybyło wielu bełchatowian w wieku 60+. Z roku na rok impreza ta wywołuje coraz większe zainteresowanie mieszkańców. – Cieszę się, że bełchatowska senioriada na stałe wpisała się w kalendarz miejskich imprez – mówi prezydent miasta Mariola Czechowska, która już po raz trzeci zaprosiła najstarszych mieszkańców oraz ich rodziny do wspólnego biesiadowania. – Jestem przekonana, że spotkania takie jak to przyczyniają się do nawiązania nowych i zacieśniania starych kontaktów. To ważne, bo przecież żaden senior nie powinien być sam. Musi mieć kogoś, z kim będzie mógł porozmawiać, poradzić się czy podzielić się doświadczeniem, ale również kogoś, kto będzie inspirował i mobilizował do działania – dodaje prezydent Czechowska.


O muzyczną atmosferę najpierw zatroszczyły się znane i lubiane bełchatowskie chóry: Promienie Bełchatowa, Pasjonata Uniwersytetu Trzeciego Wieku, oraz seniorzy z Cafe Senior „Raj”. Zaraz po nich na scenie pojawiła się kapela Hajduk, która nie jednego poderwała i do śpiewu, i do tańca. Trzeba przyznać, że obok iście góralskiego współbrzmienia akordeonu, skrzypiec oraz kontrabasu nikt nie przeszedł obojętnie. Dopełnieniem tej muzycznej uczty był koncert gwiazdy wieczoru – bełchatowskiej grupy Stan Wyjątkowy. Zespół od wielu lat tworzą przede wszystkim muzycy z naszego podwórka, a ich piosenki dobrze znane są nie tylko starszym, ale też młodszym pokoleniom.


Podczas zabawy na błoniach, która trwała do późnego wieczora, nie brakowało też innych atrakcji, w tym biesiadnych zabaw i konkursów z nagrodami. Przy stolikach, pod namiotami, parasolami można było usiąść, spokoje porozmawiać i skosztować przekąsek i biesiadnych smakołyków.


Poza tym seniorzy mogli zbadać sobie wzrok i uzyskać poradę kosmetyczną, a na stoiskach wystawienniczo-handlowych albo dowiedzieć się czegoś więcej na temat lokalnych klubów seniora i Bełchatowskiej Karty Rodziny, albo kupić oryginalne rękodzieła.

 

>>> Obszerna fotorelacja z III edycji Bełchatowskiej Biesiady Seniorów

 

KZB

 

Na seniorów czekały nie tylko koncerty, ale też zabawy i biesiadne konkursyNa seniorów czekały nie tylko koncerty, ale też zabawy i biesiadne konkursy

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020