joombig banner rotation images

Menu

 

Podwójna wiata na ul. Staszica pomieścić może zdecydowanie większą liczbę oczekujących na emzetkęPodwójna wiata na ul. Staszica pomieścić może zdecydowanie większą liczbę oczekujących na autobus

 

Pasażerowie Miejskiego Zakładu Komunikacji od kilkunastu dni korzystają z dwóch wymienionych wiat. Zakończyło się też coroczne malowanie ławek na miejskich przystankach, teraz na lifting czekają wiaty. Wszystko to w ramach ich bieżącego utrzymania.

 


Na ulicach Wspólnej oraz Staszica, w okolicach hipermarketu, wymieniono wiaty. W pierwszej lokalizacji w miejsce blaszanej konstrukcji pojawił się przeszklony i zadaszony przystanek, z ławką oraz rozkładem jazdy. Druga z wymienionych wiat jest teraz podwójna, zatem przestronniejsza, wygodniejsza dla większej liczby oczekujących na przyjazd autobusu, a co ważne spełnia ona oczekiwania mieszkańców.


W trosce o bezpieczeństwo i komfort bełchatowian korzystających z komunikacji miejskiej magistrat systematycznie kontroluje stan przystanków zarówno tych zadaszonych, jak i niezadaszonych. Wszelkie usterki i zniszczenia usuwane są na bieżąco. O uszkodzeniach wiat mieszkańcy mogą poinformować Wydział Inżynierii i Ochrony Środowiska bełchatowskiego magistratu pod nr tel. 44 733 52 36 (od poniedziałku do piątku w godz. pracy urzędu) lub całodobowo do Straży Miejskiej pod nr tel. 986.


Ponadto każdego roku wszystkie przystanki są odświeżane. Właśnie zakończyło się malowanie ławek, wszystkie są teraz jednakowe, tzn. żółte. Ponieważ pogoda sprzyjała, prace trwały kilka dni. Obecnie magistrat przymierza się do odrestaurowania konstrukcji wiat, których w mieście jest ponad sto. Dodajmy, że w pierwszej kolejności malowane będą te najbardziej zniszczone.


Wszystkie te zadania realizowane są w ramach bieżącego utrzymania miejskich przystanków, a odpowiedzialni za nie są pracownicy bełchatowskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej. W swoich obowiązkach PGM ma również mycie i generalne czyszczenia wiat, co ma miejsce dwa razy w roku. Miesięczne utrzymanie i konserwacja przystanków kosztuje około 5 tys. złotych.


KZB

 

Wszystkie przystanki w mieście mają teraz żółte ławkiWszystkie przystanki w mieście mają teraz żółte ławki

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020