joombig banner rotation images

Menu

 

Walka z osami w ZSP nr 9 trwać będzie do skutkuWalka z osami w ZSP nr 9 trwała do skutku

 

Uczniowie, rodzice i nauczyciele z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 9 na os. Dolnośląskim mogą być już spokojni. Osy, które dały o sobie znać w piątkowe popołudnie, "wyprowadziły" się z terenu szkoły. Akcja usuwania dwóch gniazd przebiegła bez niespodzianek. Zanim dyrekcja wydała oficjalne oświadczenie o zażegnaniu problemu, teren placówki, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, był kilkukrotnie sprawdzony. 

 

Gdy w piątek, 30 sierpnia, w godzinach popołudniowych, w ZSP nr 9 odkryto gniazda os, dyrekcja szkoły bezzwłocznie wezwała straż pożarną i wydała stosowne ostrzeżenia. Strażcy najpierw zlokalizowali miejsce, a właściwie dwa miejsa, w których osy się zagnieździły, a następnie przystąpili do ich usuwania. Akcja była trudna, bo owady ulokowały się pod elewacją, a dokładniej pod parapetami.

 

Przez cały weekend sytuacja była monitorowana przez specjalne służby i pracowników placówki. Ostatnia kontrola, którą przeprowadzono w niedzielę, 1 września, o godz. 17, potwierdziła, że wszystko jest w porządku. - Kilkukrotnie sprawdzaliśmy zarówno miejsca newralgiczne, jak i teren wokół szkoły, boisko i plac zabaw. Musieliśmy mieć stuprocentową pewność, że nie ma już u nas ani jednego owada. Bezpieczeństwo dzieci i pracowników jest najważniejsze - powiedziała Małgorzata Rupieta, dyrektor ZSP nr 9

 

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie sięzatem zgodnie z planem. W budynku na os. Dolnośląskim 204 a najpierw, o godz. 10, spotkają się klasy II, III, IVa (w salach lekcyjnych), a następnie, o godz. 11, klasy I (sala gimnastyczna). Z kolei rozpoczęcie roku dla klas V-VIII odbędzie się w sali gimnastycznej przy ul. Edwardów 5 o godz. 9.

KZB

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020