joombig banner rotation images

Menu

 

 

Ulicami miasta przejechało kilkudziesięciu motocyklistówUlicami miasta przejechało kilkudziesięciu motocyklistów

 

Tegoroczne otwarcie sezonu motocyklowego odbyło się w wyjątkowo kapryśnej aurze. Strugi deszczu i chłód sprawiły, że na placu parafii na Binkowie stawiła się mniejsza grupa pasjonatów jednośladów niż w latach ubiegłych. Po wspólnej modlitwie i poświęceniu pojazdów, motocykliści przejechali ulicami miasta w zorganizowanej paradzie, aby na koniec dotrzeć na motopiknik.

 

 

Wiosenne otwarcie sezonu motocyklowego to już tradycja w naszym mieście. W tym roku impreza odbyła się po raz trzynasty. Część motocyklistów odstraszyła deszczowa pogoda, przez co na zbiórce przed Parafią Miłosierdzia Bożego w Bełchatowie pojawili się jedynie ci najwytrwalsi. Jak się okazało, wśród nich byli nie tylko bełchatowianie, ale również goście z innych miast, w tym z Opoczna i z Rawy Mazowieckiej.

 

Po wspólnej modlitwie księża poświęcili maszyny i życzyli zgromadzonym bezpiecznego sezonu. Następnie przyszedł czas na najważniejszą część wydarzenia, czyli widowiskowy przejazd ulicami miasta. Pomimo jazdy w strugach deszczu, u niejednego motocyklisty pojawił się błysk w oku i szeroki uśmiech.

 

Motopiknik odbył się na placu przy ulicy Staszica, nieopodal boisk treningowych MCS-u. Ze względu na pogodę odwołano zaplanowany koncert grupy Sleepwalker oraz część atrakcji. Zgromadzeni mogli natomiast obejrzeć pokaz enduro w wykonaniu Łódzkiego Klubu Motorowego i wziąć udział w kilku konkursach z nagrodami.

 

Dla przybyłych Straż Miejska przygotowała m.in. alko- i narkogogle, które pomagają przekonać się o przykrych doznaniach płynących z zażywania narkotyków, dopalaczy czy alkoholu.

 

Podczas motopikniku zorganizowano również zbiórkę pieniędzy na leczenie 3-letniego Adasia Maślanki chorującego na nowotwór.

 

Rozpoczęcie sezonu motocyklowego odbyło się pod patronatem Marioli Czechowskiej, prezydenta Bełchatowa, a zorganizowała je Fundacja Bezpieczni.

APO

 

Ksiądz z parafii na Binkowie poświęcił pojazdy Ksiądz z parafii na Binkowie poświęcił pojazdy

 

Deszcz nie wystraszył najwytrwalszych fanów jednośladówDeszcz nie wystraszył najwytrwalszych fanów jednośladów

 

Na pikniku odbył się m.in. pokaz enduroNa pikniku odbył się m.in. pokaz enduro

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019