joombig banner rotation images

Menu
 

Remont mostu na Rakówce ma potrwać do jesieni Przystanki MZK przy ul. Pabianickiej i ul. Cegielnianej będą wyłączone z ruchu

 

Od środy, 24 kwietnia, częściowo ma być nieprzejezdna ulica Cegielniana. Rozpoczyna się bowiem przebudowa mostu na rzece Rakówce, która ma potrwać do jesieni. W związku z remontem zmianie ulegnie trasa dwóch miejskich emzetek - linii nr 3 i nr 10.

 

Ulica Cegielniana jest połączeniem dwóch dróg wojewódzkich – do Zelowa (DW484) i do Łodzi (DW485) – oraz ul. Piłsudskiego, która prowadzi do drogi krajowej nr 74. Na kierowców będą czekać utrudnienia w ruchu na odcinku pomiędzy ul. Pabianicką a ul. Czapliniecką. W tej właśnie okolicy przepływa rzeka Rakówka, na której będzie remontowany most. Prace związane z jego wyburzeniem, a także budową nowego mają ruszyć w środę, 24 kwietnia.

 

Na czas trwania przebudowy mostu na Rakówce, objazd został wyznaczony przez ul. Pabianicką, al. Włókniarzy i ul. Czapliniecką. Co ważne, prowadzone roboty drogowe nie będą miały wpływu na dojazd do posesji znajdujących się w sąsiedztwie – będzie można do nich bez problemu dojechać od strony ul. Czaplinieckiej, albo od strony ul. Pabianickiej. Powiat Bełchatowski, który odpowiedzialny jest za inwestycję, remont mostu, a co za tym idzie także utrudnienia w ruchu mają potrwać do jesieni.

 

W tym czasie zmienioną trasę będą mieć także miejskie emzetki - linia nr 3 i 10. Przystanki na ulicach: Pabianickiej i Cegielnianej będą wyłączone z ruchu. Na trasie: al. Włókniarzy od ronda z ul. Pabianicką do ul. Czaplinieckiej zostaną dołączone dwa dodatkowe przystanki - jeden al. Włókniarzy (stacja paliw), drugi - al. Włókniarzy (przy rzece). Na objazdowym odcinku autobusy będą się więc zatrzymywać na przystankach: al. Włókniarzy (stacja paliw), al. Włókniarzy (przy rzece), ul. Czapliniecka (na żądanie), ul. Czapliniecka (przy działkach) - na tym przystanku autobusy będą się zatrzymywać w obydwu kierunkach. Godziny odjazdów miejskich emzetek nie ulegają zmianie. Szczegółowe informacje o zmienionej trasie wkrótce będzie można znaleźć na www.mzk.belchatow.pl.


MJ

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019