joombig banner rotation images

Menu

 

Nowe ekologiczne emzetki przyjadą do Bełchatowa latem 2019 rokuNowe ekologiczne emzetki przyjadą do Bełchatowa latem 2019 roku

 

W lipcu do Bełchatowa ma przyjechać sześć nowoczesnych, niskoemisyjnych autobusów. Wzbogacą one tabor Miejskiego Zakładu Komunikacji. Trzy z nich będą napędzane elektrycznie, dlatego MZK przygotowuje swoją zajezdnię do ich obsługi.

 

Przypomnijmy, że w lipcu ub.r. miasto podpisało umowę z firmą Solaris, która wyprodukuje sześć nowoczesnych, ekologicznych autobusów. Jak mówi prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska zakup nowych autobusów jest kierowany przede wszystkim troską o środowisko. - Wszystko, co związane jest z programem antysmogowym jest nam bardzo bliskie. Dlatego właśnie dokładamy wszelkich starań, by powietrze w Bełchatowie było czyste, głównie z myślą o naszych mieszkańcach – wyjaśnia prezydent Czechowska.


Trzy pojazdy niskoemisyjne, które kupiło miasto, mają spełniać surową normę Euro 6, zgodnie z którą dopuszczalna wartość emisji tlenków azotu wynosi 400 mg/kWh, a limit emisji cząstek stałych wynosi 10 mg/kWh. Będą one niskopodłogowe, a napędzać je będą silniki diesla. Ponadto w ramach projektu do Bełchatowa trafią także trzy autobusy elektryczne, co wiąże się z koniecznością stworzenia w Miejskim Zakładzie Komunikacji odpowiedniej infrastruktury. Chodzi tu głównie o przygotowanie placu manewrowego pod montaż mobilnych stacji ładowania. wraz ze stacjami ładowania.


Część, na której będą stały autobusy i stacje ładowania, zostanie utwardzona. Wykonana zostanie nowa instalacja elektryczna do przesyłu wysokiej mocy i doprowadzona do miejsca, gdzie będą stały stacje. Mobilne stacje ładowania i autobusy mają być dostarczone zgodnie z umową najpóźniej w lipcu 2019 roku.


AP/MZK

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019