joombig banner rotation images

Menu

Od stycznia obowiązują nowe stawki za wywóz odpadów Od stycznia obowiązują nowe stawki za wywóz odpadów - 8,5 zł przy segregacji śmieci i 17 zł przy zbiórce nieselektywnej

 

15 marca mija termin płatności za wywóz odpadów komunalnych za grudzień, styczeń i luty. Pamiętajmy jednak, że od nowego roku zmieniły się stawki.

 

Dla nieruchomości zamieszkałych miesięczna stawka za osobę wynosi 8,5 zł przy zbiórce selektywnej i 17 zł w sytuacji, gdy śmieci są niesegregowane. W przypadku nieruchomości niezamieszkałych, gdzie powstają odpady komunalne, odpłatność ustalana jest na podstawie pojemności pojemnika oraz częstotliwości wywozu. Natomiast dla posesji, na których znajdują się domki letniskowe czy też inne zabudowania rekreacyjno-wypoczynkowe, naliczana jest stawka ryczałtowa.

 

Wpłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy dokonywać:
- na indywidualny numer rachunku bankowego,
- w kasie Urzędu Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1,
- poprzez inkasenta w Urzędzie Miasta Bełchatowa, ul. Czyżewskiego7.

 

W przypadku braku indywidualnego rachunku bankowego lub nieznajomości wysokości opłaty, należy kontaktować się z Wydziałem Zarządzania Gospodarką Odpadami Komunalnymi przy ul. Czyżewskiego 7, I piętro, pokoje nr 207, 208 i 209 lub pod nr tel. 44 733 52 57, 44 733 52 58, 44 733-52-59, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Kolejny termin płatności za marzec, kwiecień i maj przypada na 15 czerwca. Warto pamiętać, że miesięczna kwota opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi jest zgodna ze złożoną deklaracją i nie ulegnie zmianie do czasu złożenia korekty deklaracji lub zmiany stawki opłaty.

 

Kto i kiedy powinien złożyć deklarację za wywóz odpadów?

Nowe zasady segregacji

 

AD-A

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019