joombig banner rotation images

Menu

 

Posiłki w moejskiej jadłodajni będą wydawane do 12 lub 13 kwietniaPosiłki w miejskiej jadłodajni będą wydawane do 12 lub 13 kwietnia

 

Choć zimowy sezon dobiega końca, najbardziej potrzebujący mogą wciąż korzystać z pomocy, jaką oferuje miasto. Miejska jadłodajnia będzie wydawać gorące posiłki i suchy prowiant do połowy kwietnia, natomiast akcja wymiany ciepłych ubrań potrwa do końca marca.

 

 

Miejska jadłodajnia mieści się przy ulicy Kwiatowej 6, a prowadzi ją Fundacja Społeczna „Solidarni” przy finansowym wsparciu miasta. Od poniedziałku do soboty o godz. 13.00 wydawany jest posiłek w postaci ciepłej zupy i pieczywa. Zupy są pożywne i różnorodne – od czerwonego barszczu po ogórkową, żurek, kapuśniak i co ważne, w każdej porcji znajduje się mięso lub kiełbasa albo jedno i drugie. Pieczywo wydawane jest bez ograniczeń, do wyczerpania zapasów danego dnia. Dodatkowo w sobotę chętni otrzymują na wynos kanapki z wędliną, bo w niedzielę jadłodajnia jest nieczynna.

 

Codziennie z rozgrzewającego posiłku korzysta około 70 osób. Na taką formę pomocy liczyć mogą nie tylko osoby bezdomne, ale również ci, którzy znajdują się w trudnej sytuacji finansowej.

 

W tym sezonie, czyli w okresie od ostatniego tygodnia września 2018 r. do końca lutego wydano 9240 ciepłych posiłków. Zainteresowanie jest duże, o czym świadczy niezmieniająca się liczba chętnych. Miejska jadłodajnia, która została uruchomiana z inicjatywy prezydent Marioli Czechowskiej, funkcjonuje od grudnia 2015 roku.  

 

Przypominamy, że do końca marca działa akcja „Wymiany ciepła” w pięciu punktach na terenie miasta, natomiast jeden z nich – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej – będzie otwarty przez cały rok. Można przyjść do wybranego punktu, odwiesić na wieszak niepotrzebne nakrycie przydatne w okresie zimowym i tak samo zdjąć z niego coś dla siebie. Płaszcze, kurtki, czapki, szaliki, rękawiczki, swetry, bluzy, polary, buty i koce, to wszystko znaleźć można lub też pozostawić w następujących miejscach:

 

• Jadłodajnia przy ul. Kwiatowej 6 (budynek Fundacji Społecznej „Solidarni”)

• Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przy ul. Dąbrowskiego 2

• Rejon Obsługi Mieszkańców nr 5 przy ul. Czaplinieckiej 68

• Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej przy ul. Wojska Polskiego 132

• Cafe Senior „Raj” przy ul. Energetyków 6 (os. Przytorze)

 

"Wymiana ciepła" trwa już drugi sezon. Jak opowiada Olga Pełka, koordynator akcji z ramienia bełchatowskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, rotacja w punktach wymiany jest duża i pomysł przyjął się w mieście bardzo dobrze.

 

APO

 

Punkt wymiany ubrań będzie działał w MOPS-ie przz cały rokPunkt wymiany ubrań będzie działał w MOPS-ie przez cały rok

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019