joombig banner rotation images

Menu

 

Dzięki akcji mieszkańcy bezpłatnie mogą skorzystać z konsultacji lekarskiejDzięki akcji mieszkańcy bezpłatnie mogą skorzystać z konsultacji lekarskiej

 

Bezpłatne porady lekarza psychiatry i psychologa czekają na bełchatowian w ramach akcji profilaktycznej „Tydzień walki z depresją”. Z konsultacji może skorzystać każdy, trzeba się jednak wcześniej zapisać.

 

 

Szczególnie skierowane są do osób, które odczuwają pogorszenie swojej kondycji psychicznej, mają od dłuższego czasu niezdiagnozowane bóle somatyczne czy ciepią na zaburzenia nastroju i snu. Symptomem depresji jest także brak lub nadmierny apetyt, rozdrażnienie, wzrost lub spadek masy ciała. Specjaliści udzielą także wskazówek osobom zaniepokojonym stanem swoich bliskich.

 

Konsultacje mają potrwać do 1 marca, jednak jeśli będzie taka potrzeba, ich termin zostanie wydłużony. Wszystkie spotkania będą się odbywać w poradni przy ul. Opalowej 9 w ustalonych wcześniej godzinach. Dlatego osoby, które chcą skorzystać z wizyty, muszą się wcześniej zapisać pod numerem tel. 44 633 78 99.

 

Akcję profilaktyczną, kolejny już raz, wspólnie organizują Klinika Wolmed i Instytut Zdrowia Psychicznego Wolmed, prezydent Mariola Czechowska obejmuje zaś honorowym patronatem. Wydarzenie nawiązuje do Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją przypadającego na 23 lutego.

 

Akcja ma ułatwić mieszkańcom dostęp do psychiatrów i psychologów, których pomoc w przypadku depresji jest niezbędna. Mimo tego, że depresja zajmuje czwarte miejsce wśród najpoważniejszych chorób na świeci, to samemu trudno ją zdiagnozować. Dlatego tak ważne jest, aby jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. To właśnie psychiatra przeprowadzi wywiad oraz odpowiednie badanie i na ich podstawie będzie mógł odpowiedzieć czy wymienione przez pacjenta objawy to depresja.

 

Jak można przeczytać na stronie internetowej kliniki: w Polsce może na depresję cierpieć na nawet pół miliona osób. Jeśli przyjąć za Światową Organizacją Zdrowia (WHO), że depresja jest jedną z głównych przyczyn samobójstw, widać ogromną potrzebę, w pierwszej kolejności jej diagnozowania, a w drugiej – leczenia . Niepokojące jest, że tylko połowa Polaków, spośród tych, którzy zaobserwują u siebie niepokojące obawy, zasięga porad lekarza. Zazwyczaj stan zdrowia psychicznego jest bagatelizowany poprzez tłumaczenie, że smutek, przygnębienie kiedyś miną. Wiele osób, w obawie przed wykluczenie społecznym, ukrywa swój stan zdrowia. A trzeba mieć świadomość, że nieleczona depresja pogłębia się i może prowadzić do podjęcia próby samobójczej. 

 

AD-A

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019