joombig banner rotation images

Menu


Straż Miejska obsługuje 16 kamer komitoringu miejskiegoStraż Miejska obsługuje 16 kamer komitoringu miejskiego

3 minuty – dokładnie tyle potrzebowali strażnicy miejscy na interwencję na placu Narutowicza, gdzie dwóch śmiałków wspięło się na miejską choinkę. Zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu. Sprawcy zostali ukarani manatami, pokryją również koszty wyrządzonych szkód.

 

 

Zapis kamer jest monitorowany przez operatora przez całą dobę, w przypadku zdarzenia dyżurny Straży Miejskiej wysyła na miejsce patrol. Podobnie było w nocy ze środy na czwartek, 10 stycznia. Ok. godz. 3.26 operator zauważył dwóch mężczyzn, którzy wspięli się na ośmiometrową choinkę ustawioną przed Miejskim Centrum Kultury. Na miejsce natychmiast wysłane zostały dwa patrole.

 

- My, jako Straż Miejska, mamy chronić mieszkańców oraz pilnować porządku w mieście. Pod naszym nadzorem znajduje się także infrastruktura, dlatego szybko reagujemy na wszystkie sygnały od bełchatowian oraz na zapis monitoringu miejskiego – wyjaśnia Piotr Barasiński, komendant bełchatowskiej Straży Miejskiej.

 

Mężczyźni, którzy „wdrapali” się na miejską choinkę, byli pod wpływem alkoholu. Jeden z nich w trakcie wspinaczki spadł z wysokości ok. 6 metrów, dlatego też strażnicy wezwali na miejsce karetkę pogotowia. Okazało się, że mężczyźnie nic poważnego się nie stało i nie wymagał hospitalizacji.

 

Okazało się, że obaj sprawcy byli pod wpływem alkoholu, co jest okolicznością dodatkowo obciążającą. Wandale zostali ukarani mandatami w wysokości 100 zł, poniosą odpowiedzialność za naprawienie wyrządzonych szkód – wstępnie oszacowano, że uszkodzone ozdoby i oświetlenie kosztować będą ok. 1000 zł.

 

Przypomnijmy, że Straż Miejska obsługuje 16 kamer monitoringu miejskiego umieszczonych w centrum, m.in. na większych skrzyżowaniach czy placach. Ponadto kamery montowane są na budowanych przez miasto obiektach sportowych i rekreacyjnych, np. 6 jest na Jabłoniowym Sadzie, 21 na kompleksie sportowym na Binkowie, na Przytorzu 4 a na Dolnośląskim - 9. W tym roku monitoring pojawi się na placu zabaw na os. 1 Maja.

 

AP

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec, Maciej Jagieła
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019