joombig banner rotation images

Menu


Stranicy miejscy pomogą odpalić autoStranicy miejscy pomogą odpalić auto

Zima powróciła a wraz z nią problemy z uruchomieniem samochodu. Bełchatowska Straż Miejska ma urządzenia rozruchowe, dzięki którym strażnicy pomogą odpalić unieruchomione auta. Problemy z rozładowanym akumulatorem zdarzają się często przy temperaturach poniżej 0 st. C. Wystarczy wtedy zadzwonić pod numer 986.


Niskie temperatury są częstą przyczyną niemiłej niespodzianki przy próbie uruchomienia samochodu. Kierowcy, którym z powodu mrozu pojazd odmówił posłuszeństwa, mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy bełchatowskiej Straży Miejskiej. Jak mówią Piotr Barasiński, komendant SM, samodzielne dbanie o stan techniczny pojazdu, w tym akumulator, to jeden z podstawowych elementów przygotowania auta do zimy.

 


- Jeżeli akumulator się rozładuje, pomożemy uruchomić samochód. Nasze radiowozy mają na swoim wyposażeniu urządzenia rozruchowe, które wytwarzają niezbędny do uruchomienia samochodów osobowych prąd. Każdy dzwoniący do nas mieszkaniec otrzyma od nas pomoc – wyjaśnia komendant Barasiński.

 

Zadzwoń pod całodobowy numer 986

 


Zgłoszenia przyjmie dyżurny pod bezpłatnym nr alarmowym 986 i skieruje patrol zmotoryzowany, wyposażony w urządzenie. Patrole straży miejskiej wysyłane są według kolejności wpływania takich zgłoszeń. Co ważne pomoc strażników jest całkowicie bezpłatna.

 


- Straż jest nie tylko od egzekwowania prawa czy pilnowania porządku w mieście. Zabezpieczamy różne imprezy czy np. miejsca niebezpieczne, ale przede wszystkim naszą misją jest pomoc mieszkańcom – dodaje komendant Barasiński.

 


Dzwonić można przez całą dobę pod numer 986. Na miejsce wysłany zostanie patrol zmotoryzowany, który posiada profesjonalny zestaw, pozwalające uruchomić samochód z rozładowanym akumulatorem. Z takiej formy pomocy codziennie korzysta kilkunastu mieszkańców Bełchatowa.

 


- Mamy prośbę do mieszkańców o cierpliwość, ponieważ jeżeli jest dużo zgłoszeń, reagujemy na nie w kolejności. Zazwyczaj przyjeżdżamy po kilku minutach, ale przy większej ilości zgłoszeń może się to wydłużyć nawet do pół godziny – podkreśla komendant Barasiński i dodaje, by po interwencji kierowcy sprawdzili stan techniczny akumulatora. - Raz czy drugi możemy pomóc, ale przy powtarzającej się sytuacji będziemy zmuszeni odmówić. W takim przypadku należy się udać do warsztatu i naprawić samochód.

 

Warto przypomnieć, że kiedy prognozy zapowiadają spadki temperatury, w miarę możliwości warto parkować auto w ten sposób, aby, w razie problemów z jego odpaleniem, był łatwy dostęp do akumulatora. W tym okresie najlepiej jest parkować samochód tyłem, aby w przypadku konieczności odpalenia go poprzez podłączenie do innego samochodu był łatwy dostęp pod maskę naszego pojazdu.


AP

 

Strażnicy codzinnie pomagają kilkunastu mieszkańcomStrażnicy codziennie pomagają kilkunastu mieszkańcom

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec, Maciej Jagieła
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019