joombig banner rotation images

Menu


 

belchatow dobrodziej wolontariusz 8337

 

Tytuł Dobrodzieja i Wolontariusza Roku to z pewnością duże wyróżnienie. Prezydent Miasta Bełchatowa Mariola Czechowska ogłosiła konkurs na wyłonienie i w szczególny sposób uhonorowanie osób, firm bądź instytucji, które prowadzą działalność dobroczynną i społeczną. Laureatów obu konkursów poznamy w styczniu 2019 roku podczas Koncertu Noworocznego.

 

Dobrodziej Roku 2018

 

Ideą przyznawania tego jakże prestiżowego tytułu jest promowanie akcji społecznych na rzecz lokalnej społeczności, a także zachęcanie do działalności sponsorskiej.

 

Kandydatów na miano „Dobrodzieja Roku” mogą zgłaszać organizacje pozarządowe działające na terenie Bełchatowa oraz stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego. Aby zgłosić kandydata, należy wypełnić formularz dostępny w Urzędzie Miasta i w załączniku poniżej, a następnie złożyć go osobiście lub listownie w UM przy ul. Kościuszki 1. Można także przesłać zgłoszenie drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Czas na zgłoszenie upływa 21 grudnia. W przypadku zgłoszenia listownego decyduje data wpływu do kancelarii magistratu, natomiast w przypadku wysłania nominacji drogą elektroniczną liczyć się będzie data nadania. Co ważna, nominacja wymaga pisemnej zgody kandydata.

 

Tytuł „Dobrodzieja Roku” przyznany będzie za wspieranie organizacji pozarządowych m.in. w dziedzinie pomocy społecznej i ochrony zdrowia oraz oświaty, kultury i sportu. Będzie również odzwierciedleniem posiadania przez laureata cech niezwykle ważnych w postawie społecznika. Zatem skuteczność podejmowanych działań, otwarcie na dialog, duże zaangażowanie społeczne oraz innowacyjność pomysłów będą liczyć się tu najbardziej.

 

Laureat konkursu otrzymuje prawo do posługiwania się logo konkursu, a także do wykorzystania informacji o przyznanym tytule w kampaniach reklamowych i materiałach promocyjnych.


Zarządzenie prezydenta Bełchatowa wraz z regulaminem konkursu, formularz zgłoszeniowy oraz oświadczenie kandydata znajdują się w załącznikach poniżej.

 

Wolontariusz Roku 2018

 

Miasto ogłosiło również konkurs na wyłonienie Wolontariusza Roku 2018. Laureatem może zostać pojedynczy wolontariusz lub zorganizowane grupy. Konkurs jest ważnym krokiem do budowania pozytywnego wizerunku wolontariatu i do promowania tej formy działalności.

 

Nominacje do tytułu Wolontariusza Roku 2018 zgłaszają organizacje pozarządowe działające w Bełchatowie oraz stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego. Mają na to czas do 21 grudnia.  Kategorie Konkursowe można łączyć lub traktować pojedynczo, a są to:

 - pomoc społeczna i ochrona zdrowia,
- edukacja, sport, kultura,
- pomoc osobom niepełnosprawnym,
- ekologia i opieka nad zwierzętami.

 

Aby zgłosić kandydata, należy wypełnić formularz dostępny w Urzędzie Miasta i w załączniku poniżej, a następnie złożyć go osobiście lub listownie w UM przy ul. Kościuszki 1. Można także przesłać zgłoszenie drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W przypadku zgłoszenia listownego decyduje data wpływu do kancelarii magistratu, natomiast w przypadku wysłania nominacji drogą elektroniczną liczyć się będzie data nadania. Co ważna, nominacja wymaga pisemnej zgody kandydata.

 

Zarządzenie prezydenta Bełchatowa wraz z regulaminem konkursu, formularz zgłoszeniowy oraz oświadczenie kandydata znajdują się w załącznikach poniżej.

APO

 

Załączniki:
Download this file (Zarządzenie  395_2018.pdf)Zarządzenie 395_2018.pdf[ ]961 kB
Download this file (Zarządzenie 396_2018.pdf)Zarządzenie 396_2018.pdf[ ]1040 kB

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019