joombig banner rotation images

Menu

 

IMG 0872

 

Konkursy wokalne, koncerty, przedstawienia teatralne oraz warsztaty ceramiczne – w taki sposób od początku grudnia będziemy przygotowywać się do świąt Bożego Narodzenia. Każdy znajdzie coś dla siebie – i dzieci, i dorośli.

 

 

Do świąt Bożego Narodzenia pozostało jeszcze kilka tygodni, ale już od początku grudnia bełchatowianie będą mogli poczuć magię świąt, a to za sprawą różnorodnych wydarzeń kulturalnych w naszym mieście.

 

Hej, kolęda...

 

Jednym z najpiękniejszych świątecznych zwyczajów jest kolędowanie. Okazji do śpiewania kolęd i pastorałek na pewno nie będzie brakować. W dniach 7-9 grudnia w Miejskim Centrum Kultury odbędą się przesłuchania w XVIII Regionalnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który od lat cieszy się dużym powodzeniem.

Wydarzenie to honorowym patronatem objęła Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

 

 

Na zgłoszenia solistów, duetów, zespołów, chórów ze szkół, przedszkoli, placówek kulturalno-oświatowych, parafii oraz uczestników indywidualnych organizatorzy (parafia pw. Miłosierdzia Bożego, SP 12 i 13) czekają do 30 listopada w SP nr 12 (ul. W. Budryka 7 lub e-mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem: „Festiwal Kolęd i Pastorałek 2018”). Karty zgłoszeń można pobrać u organizatorów i na stronie internetowej parafii w zakładce Festiwal.

Ogłoszenie wyników konkursu oraz koncert laureatów zaplanowano na 13 stycznia.

 

 

Na bożonarodzeniową nutę w Bełchatowie śpiewają nie tylko dzieci, ale i dorośli, a gdy jedni i drudzy połączą siły, staniemy się świadkami „Międzypokoleniowego Kolędowania w MCK”, które odbędzie się 15 grudnia o godzinie 17:00 w sali teatralno-widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy.

 

W niezwykłej, zimowej scenerii bożonarodzeniową atmosferę śpiewem budować będą wspólnie chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Pasjonata”, grupa dziecięca „Cantabile”, Chór Gospel oraz działający w MCK zespół jazzowy. Artyści wykonają najbardziej znane polskie kolędy oraz pastorałki autorstwa Piotra Kudyby. Darmowe wejściówki są do odebrania w kasie MCK PGE Giganty Mocy.

 

Bombki, łańcuchy i pierniki

 

Za świąteczną atmosferę odpowiada też niecodzienny wystrój. Bombki, łańcuchy, pierniki, gwiazdki, mikołajowe figurki to tylko niektóre z wielu ozdób, które własnoręcznie wykonać będzie można na dwudniowych warsztatach artystycznych (30 listopada oraz 7 grudnia, godz. 16-18). Z taką propozycją, jak co roku, wychodzi MCK Grocholice. Bilety (25 zł) do nabycia w kasie MCK PGE Gigantów Mocy oraz internetowo. Ilość miejsc ograniczona.

 

Mikołajki z Mikołajem

 

Zgodnie z tradycją już 6 grudnia do naszych milusińskich przybędzie św. Mikołaj. Z tym wyczekiwanym gościem dzieci spotkają się o godz. 17 w MCK PGE Giganty Mocy na spektaklu pt. „Opowieść o prawdziwym Mikołaju”. Jak zapewnia przybysz z Laponii, jego ekologiczne sanie zaprzęgnięte w renifery pomieszczą wszystkie wymarzone przez dzieci świąteczne podarunki, a on sam chętnie zrobi sobie z każdym dzieckiem zdjęcie.

Mikołajkowe przedstawienie w reżyserii Anny i Włodzimierza Wdowiaków oraz wykonaniu aktorów teatru Piccolo na długo pozostanie w pamięci najmłodszych. Główny bohater, Mateusz, który nie doczekał się św. Mikołaja jako mały chłopiec, spotyka go w życiu dorosłym. Ta niespodziewana wizyta będzie prawdziwą lekcją pokory i nauką czynienia dobra. Bilety (15 zł) do nabycia w kasie MCK PGE Gigantów Mocy lub internetowo.

 

KZB

koledowanie 2018 rgb

 

 

festiwal koled 2016 0

 

 

opowiesc o prawdziwym mikolaju

 

 

IMG 20171208 160218

 

warsztaty ozdoby 2

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019