joombig banner rotation images

Menu

12 listopada Urząd Miasta będzie nieczynny

 

W najbliższy poniedziałek, 12 listopada mieszkańcy nie załatwią swoich spraw w magistracie. Bełchatowski Urząd Miasta, podobnie jak wiele innych placówek, będzie tego dnia nieczynny. Sejm RP zdecydował bowiem, że z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, dzień ten jest uroczystym Świętem Narodowym i będzie wolny od pracy.


12 listopada dyżur będzie jednak pełnić Urząd Stanu Cywilnego, ale wyłącznie w zakresie rejestracji aktów zgonu. Urzędnicy będą dostępni w godzinach 10 -13:00. Tego dnia ma również pracować Eko-Region. Pracownicy spółki będą odbierać śmieci zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem. Oznacza to, że mieszkańcy domków jednorodzinnych powinni przygotować kosze z odpadami. Nieczynny będzie natomiast Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. 

W poniedziałek, 12 listopada zamknięta będzie Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna oraz Miejskie Centrum Kultury wraz z ekspozycją Giganty Mocy. Na zwiedzających czeka natomiast Muzeum Regionalne, które jak w każdy poniedziałek będzie czynne od godz. 11 do 14.

Warto przypomnieć, że zgodnie z ustawą 12 listopada dodatkowego dnia wolnego nie będą mieć służby mundurowe, pracownicy transportu publicznego, a także m.in. lekarze i pielęgniarki, co za tym idzie będą mogły się odbyć wszystkie wcześniej zaplanowane badania bądź zabiegi. Czynne będą również apteki. Natomiast dzięki poprawce Senatu, przyjętej przez Sejm, wolne będą mieli natomiast pracownicy handlu, którzy w pierwotnej wersji projektu nie zostali uwzględnieni.

 

AD-A

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019