joombig banner rotation images

Menu

Pomoc uzyska 3 tys. mieszkańców.

 

Około 45 ton żywności trafi do końca roku do najbardziej potrzebujących mieszkańców Bełchatowa. Rusza bowiem kolejna edycja akcji „Bank Żywności”. Dystrybucja artykułów żywnościowych potrwa od listopada 2018 roku do czerwca roku następnego. Z pomocy skorzysta 3 tys. bełchatowian.


W listopadzie do Bełchatowa przyjadą dwa transporty z artykułami spożywczymi, a na okres od stycznia do czerwca 2019 roku – zaplanowano kolejnych sześć. Pomoc dla najbardziej potrzebujących mieszkańców naszego miasta zorganizowano w ramach współpracy magistratu, Miejskiego Ośrodka Pomocy, Stowarzyszenia Monar Schronisko dla Osób Bezdomnych Markot oraz łódzkiego Banku Żywności im. Marka Edelmana.


Mąka, ryż, kasza, cukier, mleko, ser, olej, miód, a także konserwy mięsne oraz przetworzone artykuły warzywne i owocowe, np. groszek z marchewką czy biała fasola - takie między innymi artykuły spożywcze znajdą się w paczkach. Każda osoba otrzyma 50 kg produktów. W sumie w dwóch transportach przyjedzie do Bełchatowa około 45 ton żywności, a w całej edycji będzie to ponad 147 ton.


O tym, kto zakwalifikuje się do programu, ustalał na podstawie kryterium dochodowego bełchatowski MOPS. To właśnie pracownicy tej placówki podjęli się przygotowania dokumentacji oraz listy osób, którym taka pomoc jest potrzebna. Zorganizowanie transportu wzięło na siebie z kolei miasto.


Skierowanie do otrzymania pomocy żywnościowej przyznawano osobom samotnym z dochodem nieprzekraczającym 1268 zł oraz rodzinom, w których na jednego domownika przypada nie więcej niż 1028 zł. Ostatecznie do programu zakwalifikowało się 3 tys. bełchatowian.
MOPS zajmie się również przekazaniem przygotowanych wcześniej paczek z artykułami żywnościowymi.


To już kolejna edycja programu, którego celem jest pomoc osobom i rodzinom pozostającym w trudnej sytuacji życiowej. Transporty z żywnością po raz pierwszy dotarły do naszych mieszkańców w 2015 roku. Wówczas programem objęto 2 tys. osób.

 

KZB

Pomoc uzyska 3 tys. bełchatowian.
 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019