joombig banner rotation images

Menu

Miasto remontuje chodniki w Grocholicach

 

Fragment chodnika na ulicy Mostowej został wyremontowany, do końca października powinna natomiast zakończyć się przebudowa ciągu pieszego na ulicy Częstochowskiej w Grocholicach. Wszystkie prace związane z remontami chodników, dróg rowerowych, nawierzchni i parkingów, które w ramach bieżącego utrzymania dróg realizowane będą do końca 2019 roku, kosztować będą miasto ponad 3 mln 600 tys. złotych.


Bieżące utrzymanie dróg obejmuje głównie prace interwencyjne, czyli remonty istniejących chodników, ścieżek rowerowych oraz miejsc parkingowych, które są w zarządzie miasta. Ponadto chodzi także o wymianę krawężników i nawierzchni, budowę zatoczek postojowych czy utwardzanie placów.

Obecnie prace są prowadzone w Grocholicach. Miasto zakończyło właśnie fragment chodnika na ulicy Mostowej. Po jej północnej stronie na odcinku ok. 50 metrów wymieniona została nawierzchnia, tzn, stare płyty chodnikowe zastąpiła szara kostka betonowa. Ponadto miasto wykonało na tym odcinku zjazdy do posesji prywatnych. Prace te kosztowały ok. 18 tys. złotych.

Jednocześnie remontowany jest chodnik na ulicy Częstochowskiej do skrzyżowania z ulicą Południową. Na odcinku ok. 500 metrów, podobnie jak w przypadku Mostowej, wymieniana jest stara nawierzchnia na nową kostkę. Ponadto do końca października miasto wykona w chodniku zjazdy do posesji. Remont chodnika będzie kosztować ok. 80 tys. złotych.

Na tym nie koniec. W czwartek, 18 października ruszą prace na osiedlu Przytorze. Prace obejmą m.in. remont nawierzchni chodników, wymianę krawężników oraz poszerzenie jezdni o ok. 1 metr. To kontynuacja jednego ze zwycięskich projektów IV edycji Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa. W ramach projektu miasto wyremontowało chodniki i wybudowało dodatkowe miejsca parkingowe na ul. Energetyków i przy blokach nr 7 oraz 9 na Słowackiego. W 2018 roku miasto przebudował także ciągi piesze przy blokach nr 10 i 12, a wzdłuż bloku nr 13 pogłębiona została zatoka parkingowa, dzięki czemu poszerzono jezdnię, na której wykonanych i oznakowanych zostanie 11 dodatkowych miejsc parkingowych. W związku z tymi pracami pod koniec października zacznie w tym rejonie obowiązywać nowa organizacja ruchu. Podobne rozwiązanie, czyli wyznaczenie dodatkowych miejsc parkingowych wzdłuż jezdni, będzie zastosowane na ulicy Reymonta. Wzdłuż bloku nr 2 zaparkować będzie mogło o 14 aut więcej.

 

AP

 

Fragment chodnika na ul. Mostowej zyskał nową nawierzchnię

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019