joombig banner rotation images

Menu


Kopeckiego odciąży Wojska Polskiego

 

Zakończyła się budowa ulicy Kopeckiego. Dzięki nowej drodze, umożliwiającej dojazd do targowiska miejskiego, ruch na Wojska Polskiego będzie zdecydowanie usprawniony. Budowa ściśle wiąże się z kolejną dużą, właśnie realizowaną inwestycją. Mowa tutaj o przebudowie skrzyżowania Wojska Polskiego, Armii Krajowej i Wyszyńskiego. Po nowym rondzie kierowcy mają pojechać jeszcze w tym roku.

 

Prace na Kopeckiego, która będzie łącznikiem targowiska miejskiego w kierunku Armii Krajowej obejmowały budowę drogi wraz z całą infrastrukturą techniczną, czyli budową: wodociągów i kanalizacji, linii energetycznych oraz rurociągów odprowadzających wodę burzową. Długość przebudowanego odcinka to ok. 700 metrów. Ponadto miasto wykonało wjazdy do posesji oraz chodnik. Kopeckiego zyskała także nowe oświetlenie, na 22 słupach zamontowano nowoczesne oprawy typu LED. Całość kosztowała magistrat 2 mln 499 tys. złotych brutto. 


Budowa Kopeckiego to ważna z punktu mieszkańca inwestycja. Dzięki nowej drodze umożliwiającej dojazd do targowiska miejskiego, co według prezydent Bełchatowa, Marioli Czechowskiej, poprawi usprawni ruch w tym rejonie. - Największym problemem w komunikacji miejskiej są ulice Czapliniecka i Wojska Polskiego. Nowa ulica zdecydowanie poprawi sytuację w okolicach targowiska – dodaje prezydent Czechowska. Kierowcy jadący od Armii Krajowej będą mogli przejechać Kolejową i właśnie Kopeckiego, by wyjechać na Wojska Polskiego.


To pierwszy etap budowy infrastruktury drogowej w tym rejonie Bełchatowa. W trakcie opracowania jest dokumentacja łącznika między ulicami Kopeckiego a Okrzei, ponadto w 2019 roku miasto planuje wykonać miejsca parkingowe w obrębie targowiska miejskiego.

 

AP

 

Ulica Kopeckiego jest już gotowa

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019