joombig banner rotation images

Menu


Zdrowa niedziela już 7 października

 

Już po raz kolejny bełchatowianie będą mieli szansę na bezpłatne badania profilaktyczne i konsultacje ze specjalistami. Festyn Zdrowa Niedziela już w pierwszy weekend października.

 

W niedzielę, 7 października na pl. Narutowicza oraz w MCK będzie można poczuć się jak w przychodni zdrowia. Każdy, kto przyjdzie, będzie mógł poddać się badaniom profilaktycznym, a także uzyskać bezpłatną poradę lekarską. Wszystko to w ramach kolejnej odsłony Zdrowej Niedzieli. Na festyn zaprasza - zarówno dorosłych, jak i dzieci - prezydent Mariola Czechowska.

 

Na najmłodszych czekać będą m.in. stomatolog, fizjoterapeuta, logopeda, a także pedagog i psycholog. Dorośli natomiast będą mogli skorzystać z konsultacji laryngologicznej, endokrynologicznej, neurologicznej czy kardiologicznej.

 

W specjalnie przygotowanych punktach medycznych w godz. 15:00-19:00 będzie można wykonać takie badania, jak choćby: pomiar poziomu glukozy we krwi, cholesterolu, badanie słuchu, usg tarczycy czy sprawdzanie pojemności płuc. Kobiety w wieku 50-69 lat zachęcamy do wykonania mammografii.

 

Co ważne, wszystkie badania będą bezpłatne. Niepotrzebne jest także skierowanie.

 

Oprócz badań i konsultacji bełchatowianie będą mogli obejrzeć przedstawienie pt. „Zielona wyspa pirata Pifpafa”.

 

Tegoroczna Zdrowa Niedziela to już dziewiąta edycja festynu. W ubiegłym roku podczas jednego tylko popołudnia specjaliści udzielili blisko 500 porad. Wykonano też prawie 900 badań profilaktycznych.

KZB

To już 9. edycja festynu

Bełchatowianie będą mogli porozmawiać z różnymi specjalistami.

 

festyn "Zdrowa Niedziela"

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019