joombig banner rotation images

Menu


Bełchatów startuje w konkursie ECO-MIASTO 2018

 

Bełchatów to jedno z dwóch miast w województwie łódzkim, które biorą udział w szóstej edycji konkursu Eco-miasto. W sumie o ten zaszczytny tytuł walczy 40 polskich miast, które zgłosiły 70 projektów. Zwycięzców poznamy 27 września.

 

Eco-miasto jest jednym z największych projektów popularyzujących ideę zrównoważonego rozwoju miast w Polsce. Co roku w konkursie uczestniczy kilkadziesiąt ośrodków miejskich.Niektóre spośród miast startują w kilku kategoriach, np. Gdynia we wszystkich pięciu: gospodarka wodna, zieleń a powietrze, mobilność zrównoważona, gospodarka o obiegu zamkniętym i efektywność energetyczna. Bełchatów rywalizuje w najpopularniejszej – dotyczącej zieleni miejskiej. Osiągnięciami w tej dziedzinie chwali się aż 20 miast. Projekt zgłoszony do konkursu to „Bełchatów w zieleni.  

W każdej z kategorii jury wyłoni dwóch laureatów: miasto wielkości poniżej 100 tys. mieszkańców oraz większy ośrodek miejski. Więcej informacji o projekcie na stronie eco-miasto.pl.


Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 27 września br. w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej podczas Międzynarodowej Konferencji Innowacyjne Eco-miasto 2018.

 

Przypomnijmy, że w tym roku Bełchatów został doceniony przez warszawską Szkołę Główną Handlową, która przyznała miastu tytuł "Gmina na 5!". Przyznawany jest on samorządom, które według studentów i wykładowców tej prestiżowej uczelni najlepiej zajmują się potencjalnym inwestorem. Ponadto w czerwcu Bełchatów uzyskał tytuł Samorząd Przyjazny Firmom 2017 w XI edycji Konkursu Samorząd Przyjazny Firmom 2017 w XI edycji Konkursu Samorząd Przyjazny Firmom 2017. Tytuł przyznaje Instytut Europejskiego Biznesu od 2007 roku.

 

AP

 

W konkursie bierze udział 46 polskich miast

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019