joombig banner rotation images

Menu

Miasto zaprasza na akcję ekologiczną

 

Zostaw samochód, przesiądź się na rower albo do miejskich autobusów, postaw na piesze podróże – będą przekonywać bełchatowian podczas miejskiej akcji ekologicznej. Bełchatowski dzień bez samochodu odbędzie się w sobotę, 22 września na ulicy Kościuszki. Warto zarezerwować sobie czas, bo atrakcji przygotowanych przez magistrat jest sporo.

 

Bełchatów znalazł się w gronie ponad stu polskich miast, które włączają się w obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Chodzi o to, aby zachęcać do aktywnego poruszania się po mieście. Pokazywać, że warto zamienić samochód na rower, miejską emzetkę czy spacer. Dlatego w tym roku towarzyszy jej hasło „Przesiądź się i jedź”. 

 

- Chcemy zachęcić bełchatowian do zmiany swoich nawyków transportowych – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa – To odpowiedź na negatywne konsekwencje, jakie niesie za sobą nadmierny ruch samochodowy. Zadbamy w ten sposób o czyste powietrze – dodaje prezydent Bełchatowa.

 

Bełchatowska impreza zaplanowana jest na sobotę, 22 września. Rozpocznie się o godz. 12 i potrwa do 15. A wszystko dziać się będzie w centrum, na wyłączonej w tym czasie z ruchu ulicy Kościuszki. Pomiędzy ulicą Pabianicką a 1 Maja, staną różnorodne stoiska, na których atrakcji nie zabraknie. Będzie można zobaczyć jazdę testową auta elektrycznego BMW i3, sprawdzić jak działa elektryczny rower, deskorolka a nawet hulajnoga. Specjaliści podpowiedzą, jaki użytkować auto, aby jak najmniej spalało. Obok warsztatów właśnie z ECO drivingu zaplanowane są także ćwiczenia z pierwszej pomocy i jazda w alkogoglach – okularach symulujących osobie trzeźwej widzenie po spożyciu alkoholu. 

 

Dla tych, co lubią zajęcia manualne, miasto także ma propozycję. Każdy będzie mógł stworzyć oryginalną biżuterię z części rowerowych. W planach jest także pokaz bicykli, wystawa pokazującą jak rozwinęła się motoryzacja i znakowanie rowerów.

 

Miasto przygotowało także niespodzianki dla najmłodszych. Maluchy mogą skorzystać z miasteczka ruchu drogowego, a o tym jak się w nim poruszać podpowiedzą strażnicy miejscy. Będą też animacje i specjalny teatrzyk  oczywiście o tematyce ekologicznej oraz wesoły, kolorowy przemarsz uczestników. Do tego malowanie buziek i wspólne rysowanie kredą wielkiego obrazu. 

 

- Do udziału w naszej akcji zapraszamy wszystkich mieszkańców. Atrakcji jest sporo i są one różnorodne. Z pewnością więc każdy znajdzie coś interesującego dla siebie – podsumowuje Marcin Nowak, dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta w bełchatowskim magistracie.

 

Uwaga kierowcy: 22 września na czas organizacji imprezy, czyli w godz. 12-15 ulica Kościuszki na odcinku od ulicy Pabianickiej do 1 Maja będzie całkowicie wyłączona z ruchu. Zaparkować będzie można na parkingu za budynkiem magistratu (wjazd od ul. Mielczarskiego)

 

 

 

 

 

 

Dzień bez samochodu w Bełchatowie - akcja 22 września

 

AD-A

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018