joombig banner rotation images

Menu


Rusza zabawa w jabłkowanie.

 

Jeszcze kilka dni dzieli nas od Festiwalu Sztuki Jabłka, ale już we wtorek, 11 września rusza zabawa w jabłkowanie, czyli poszukiwanie złotych jabłek. Włączyć może się każdy. Wystarczy tylko odgadnąć foto-zagadkę i na miejscu sprawdzić, czy jest tam tajemniczy, zakazany owoc.


Tegoroczna edycja Festiwalu Sztuki Jabłka zapowiada się bardzo ciekawie. Czekają nas trzy dni (21-23 września) różnorodnych imprez kulturalnych: koncerty, wystawy, happeningi i spotkania z artystami. Zanim jednak festiwal rozpocznie się na dobre, bełchatowianie będą mogli wziąć udział w niecodziennej zabawie w jabłkowanie.


Tego w Bełchatowie jeszcze nie było - foto-zagadki, spacer po mieście i tropienie złotych jabłek, czyli jabłkowanie w terenie. Do wspólnej zabawy zapraszamy wszystkich mieszkańców – i tych młodszych, i tych starszych. Przygodę z jabłkiem w mieście rozpoczynamy we wtorek, 11 września. Trwać ona będzie przez 10 kolejnych dni. Każdy dzień to szansa na wytropienie tego najcenniejszego, złotego owocu jabłoni.

 

W różnych punktach miasta ukryte zostanie 11 ceramicznych, ręcznie robionych jabłek, w tym jedno złote i 10 zielonych. Informacja o tym, jak wpaść na trop kryjówki, zamieszczana będzie każdego dnia na facebookowych profilach FSJ oraz Stowarzyszenia Na Trzepaku w godzinach popołudniowych (od 11 do 20 września). Nie będzie to jednak takie proste, bo wskazówka przyjmie formę foto-zagadki. Zatem najpierw musimy odgadnąć, co kryje się na zdjęciu, a następnie wyruszyć w miasto i sprawdzić, czy intuicja nas nie zawiodła. Na wytrwałych jabłkowych detektywów czeka złoty owoc.


Jabłkowanie to nie tylko konkurs, to również znakomita zabawa, szansa na wspólne spędzenie czasu, ale też sposób na coraz lepsze poznawanie topografii miasta i odkrywanie nieznanych, tajemniczych zakątków, do których być może nigdy nie dotarliśmy.


Na koniec uczestnicy zabawy zostaną zaproszeni na spotkanie, podczas którego pochwalą się swoimi łupami i otrzymają drobne upominki. W sobotnie popołudnie (22 września) w miłej atmosferze, przy szarlotce i soku jabłkowym, będą mogli wymienić się spostrzeżeniami i wrażeniami z zabawy.


Organizatorzy zachęcają do tego, by na bieżąco chwalić się swoimi zdobyczami na fanpagu Festiwalu Sztuki Jabłka oraz Stowarzyszenia Na Trzepaku. Podkreślają też, że zabawa w jabłkowanie to nie tylko wstęp do drugiej odsłony FSJ, ale szansa na to, by wspólnie budować klimat lokalnego święta sztuki.

 

KZB

Od zagadki do jabłka - tropimy zakazany owoc.

Zabawa będzie trwać przez 10 kolejnych dni.

Zbliża się Festiwal Sztuki Jabłka.

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec, Maciej Jagieła
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019