joombig banner rotation images

Menu


II Biesiada Seniorów odbyła się 8 września

 

Bełchatowscy seniorzy pokazali, jak cieszyć się życiem niezależnie od metryki. Chętnie korzystali z mocy atrakcji, jakie przygotowało dla nich miasto w ramach II Bełchatowskiej Biesiady Seniorów, która odbyła się w sobotę, 8 września.

 

Od godziny 16.00 park Olszewskich szybko zapełniał się tłumem. Przybywający mogli wspólnie pobiesiadować przy dużych stołach pod parasolami. Na rozstawionej obok scenie plenerowej zaprezentowali się lokalni artyści i kabareciarze, a gwiazdą wieczoru byli The Beatlmen, którzy wyśpiewali polskie i zagraniczne hity.

  

Kluby seniora przygotowały poczęstunek w postaci domowego ciasta oraz swojskiego jadła. Zaprezentowały również prace rękodzielnicze jako efekt zajęć w ramach spotkań w klubie. W przygotowanie stoisk zaangażowały się: Café Senior Raj, „Energetyk”, „Bajka”, „Pogodna Jesień”, „Nie ma mocnych”, „Sami Swoi”, „ Barwy Jesieni”.

 

Prezydent Mariola Czechowska oraz wiceprezydent Łukasz Politański odebrali wykonane przez seniorów upominki jako podziękowania od wszystkich starszych mieszkańców Bełchatowa. Życzyli zgromadzonym dobrej zabawy i wiele zdrowia. Zaprosili również do aktywnego korzystania z nowo otwartej tężni solankowej znajdującej się w parku.

 

Podczas biesiady można było również dowiedzieć się więcej na temat dotacji na wymianę źródeł ciepła w ramach akcji miejskiej ,,Stop smog! Oddech dla Bełchatowa" oraz zapoznać się z aktualną listą partnerów Bełchatowskiej Karty Rodziny.

 

W przerwach między występami uczestnicy imprezy chętnie korzystali z atrakcji, jakie przygotowali dla nich partnerzy Bełchatowskiej Karty Rodziny. Firmy Mydlarnia u Franciszka, Ortopedyk, Oss-Dent oraz Perfect Smile rozdawały bony podarunkowe, Salon Optyczny Doktor Marchewka zaoferował darmowe badanie wzroku, Ortopedyk badanie ciśnienia, a Mydlarnia u Franciszka zabiegi upiększające dłonie i porady kosmetyczne.

 

II Biesiada Seniorów zgromadziła blisko 700 osób, czyli jeszcze więcej niż w roku ubiegłym i wygląda na to, że na stałe zagości w kalendarzu imprez miejskich.

 

- Tegoroczna biesiada seniorów potwierdziła, że takie przedsięwzięcie cieszy się dużym zainteresowaniem i jest potrzebne - mówi Iwona Nowak, koordynator Zespołu ds. Pomocy Społecznej i Zdrowia w bełchatowskim magistracie. - Seniorzy nie tylko świetnie się bawią, ale również jest to dobry sposób na integrację grupy. Już teraz zapraszamy za rok we wrześniu na III biesiadę. Atrakcji nie zabraknie.

 

APO

 

 

biesiada seniorów

biesiada seniorow

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019