joombig banner rotation images

Menu


Przeglą twórczości literackiej w bibliotece

 

Każdy, kto pisze i chciałby się pochwalić swoja twórczością, ma do tego dobrą okazję. We wrześniu biblioteka organizuje przegląd lokalnej twórczości.

 

Swoich sił spróbować może każdy, bez względu na to, czy pisze wiersze, opowiadania czy dramaty. Aby wziąć udział w przeglądzie, trzeba się tylko zapisać i przynieść próbki swojej twórczości. Na chętnych bełchatowska biblioteka czeka do 10 września (siedziba główna przy ul. Kościuszki 9, Dział Promocji Biblioteki i Czytelnictwa - pokój nr 20).

 

– Często zgłaszają się do nas osoby, które piszą i chciałyby swój artystyczny dorobek pokazać szerszej publiczności – mówi Magdalena Forusińska, dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Bełchatowie. – Stąd pomysł, aby zorganizować przegląd lokalnej twórczości. Dla wszystkich, którzy na co dzień tworzą do przysłowiowej szuflady, będzie to dobra okazja, aby pochwalić się tym, co napisali – dodaje Forusińska.

 

Spotkanie, podczas którego będą prezentowane wybrane prace, zaplanowane jest na 21 września. Będzie to jedno z wydarzeń Festiwalu Sztuki Jabłka. Dla amatorów słowa pisanego biblioteka przygotowuje jeszcze jedną niespodziankę. 21 września odbędzie się „Jabłecznik literacki”, podczas którego spotkają się bełchatowscy artyści. Będzie on okazją do wymiany spostrzeżeń i doświadczeń, a nawet do twórczej polemiki. Ale przyjść może każdy, bowiem „Jabłecznik literacki” będzie spotkaniem otwartym. Początek o godz. 18:00.

 

Biblioteka zaprasza na Jabłecznik Literacki

 

 

AD-A

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019