joombig banner rotation images

Menu

Miejscy radni rozmawiali okręgach wyborczych i obwodach głosowaniaMiejscy radni zaktualizowali granice okręgów wyborczych i opisy obwodów głosowania. Zdecydowali także, że w bełchatowskim szpitalu i Domu Pomocy Społecznej będą odrębne obwody wyborcze.

 

23 sierpnia Rada Miejska spotkała się na sesji nadzwyczajnej, aby uaktualnić podjęte w marcu uchwały dotyczące okręgów wyborczych i obwodów głosowania. Aktualizacja była konieczna, bowiem w kwietniu rajcy nazwali dwie nowe bełchatowskie ulice, mowa o Marmurowej i Stalowej. Ulice te trzeba więc dopisać do jednego z okręgów i obwodów. Obydwie położone są w granicach okręgu nr 4 i do niego właśnie zostały dołączone. Mieszkańcy Marmurowej i Stalowej będą zaś głosować w obwodzie nr 26, który ma mieć siedzibę w Miejskim Centrum Kultury (pl. Narutowicza 1).

 

Miejscy radni zdecydowali też, że w Bełchatowie będą utworzone dwa odrębne obwody wyborcze – nr 27 w Szpitalu Wojewódzkim (ul. Czapliniecka 123) oraz nr 28 w Domu Pomocy Społecznej (ul. Dąbrowskiego 2). Zgodnie z kodeksem, gmina zobowiązana jest do ich utworzenia, gdy na terenie miasta jest zakład leczniczy lub dom pomocy społecznej. Dzięki temu przebywający w bełchatowskim szpitalu czy DPS-ie również będą mogli wziąć udział w wyborach.

 

Czytaj: Radni zdecydowali: będą cztery okręgi wyborcze

 

Czytaj: Bełchatów podzielony na 26 okręgów wyborczych

 

 

AD-A

 

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018