joombig banner rotation images

Menu

Trwają remonty w szkołachRemonty, naprawy dachów, podłóg, schodów, wejść głównych to tylko niektóre z wielu prac przeprowadzonych w miejskich szkołach i przedszkolach w czasie wakacji. Wszystkie prace są już na ukończeniu. 3 września dzieci rozpoczną naukę w odnowionych placówkach.


Podczas gdy dzieci wypoczywają, w szkołach przeprowadzane są intensywne prace remontowe. Zakres robót jest bardzo szeroki: od częściowych napraw dachów, wymiany podłóg po malowanie ścian w salach dydaktycznych i innych pomieszczeniach szkół. Prace idą pełną parą, a co najważniejsze zgodnie z harmonogramem. Wszystko po to, by wraz z początkiem nowego roku szkolnego bełchatowskie szkoły i przedszkola były gotowe na przyjęcie swoich uczniów.


W bieżącym roku na wszystkie remonty miasto wydało ponad 1 mln zł. Oprócz prac związanych z corocznym wakacyjnym odnawianiem placówek oświatowych w naszym mieście, obejmujących malowanie sal lekcyjnych, korytarzy, szatni, toalet, ciągów kuchennych w przedszkolach, naprawy ławek, krzeseł, armatury sanitarnej, podjęto również poważniejsze remonty.

 

W jedynce, dziewiątce i trójce naprawiono części dachów. W PS nr 1, a także w SP nr 12, 13 oraz w ZSP nr 9 (budynek przy ul. Edwardów) wyremontowano część sanitariatów W SP nr 8 zmodernizowano oświetlenie w salach oddziałów klas 0-III. W trzynastce remontowane są wejście główne i schody. W szkołach nr 3 i 5 skupiono się na modernizacji dolnych korytarzy, z kolei w szkole nr 4 przeprowadzono kompleksowy remont 5 sal dydaktycznych. W budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 9 na os. Dolnośląskim na górze segmentu C położono nową wykładzinę podłogową oraz doposażono kuchnię szkolną.

 

Dodatkowo w dwóch podstawówkach - ósemce i dwunastce będzie modernizowany szkolny monitoring. Miasto przekazało też środki na budowę podjazdu dla niepełnosprawnych w SP 8 oraz renowację orlików w trójce, ósemce i dwunastce.


Zanim zadzwoni pierwszy dzwonek, szkoły zostaną również doposażone. - Za chwilę do szkół trafią nowe książki, ławki i krzesła. Będziemy też wyposażać sale biologiczne i chemiczne – mówi wiceprezydent Łukasz Politański.

KZB

 


Remonty kosztowały ponad 1 mln zł.

Remonty dobiegają końca

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018