joombig banner rotation images

Menu

Ruszyła budowa kolejnego bloku BTBSRuszyła budowa trzeciego bloku BTBSu przy ul. św. Alberta Chmielowskiego. Roboty idą pełną parą, bo mieszkania mają być gotowe za osiemnaście miesięcy. Nowi najemcy klucze odbiorą w marcu 2020 roku.

 

Pierwsze prace wykonawca, czyli bełchatowska firma MK Budima ma już za sobą. Mowa o uporządkowaniu i ogrodzeniu terenu, wytyczony został także obrys budynku. Dzięki temu mogły ruszyć roboty związane z wykopem fundamentów, co potrwa przez kilkanaście najbliższych dni.

 

Bełchatowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego umowę z wykonawcą podpisało na początku lipca. Inwestycja ma kosztować blisko 6,5 mln zł. Część pieniędzy, dokładnie 1 mln 600 tys. zł dołoży miasto, kolejne środki będą pochodzić z partycypacji najemców – mowa o 1 mln 900 tys. zł oraz z środków własnych spółki. BTBS stara się także o kredyt w ramach programu wsparcia społecznego budownictwa czynszowego. - Wniosek, który złożyliśmy do Banku Gospodarstwa Krajowego uzyskał pozytywną ocenę wiarygodności kredytowej i został umieszczony na liście publikowanej w Biuletynie Informacji Publicznej Banku – mówi Anna Wojciechowska z Bełchatowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. – Trwają właśnie prace nad dodatkową dokumentacją, która jest niezbędna do podjęcia decyzji kredytowej – dodaje Wojciechowska.

 

Nowy blok ma być gotowy w lutym 2020 roku. A miesiąc później, czyli w marcu mają się wprowadzać lokatorzy. W sumie zamieszka w nim 39 rodzin tak, jak w dwóch bliźniaczych blokach, których budowa zakończyła się w 2014 roku. Przyszli najemcy mieli do wyboru lokale o różnych rozkładach i metrażu od ok. 30 do 67 metrów kwadratowych. Wśród nich 7 kawalerek, 20 dwupokojowych i 12 trzypokojowych. Co ważne wszystkie będą gotowe do zamieszkania, to znaczy w pokojach będą ułożone panele podłogowe, a w łazienkach płytki. Mieszkania mają być także wyposażone w zlew, wannę i kuchnię elektryczno płytową.

 

 

BTBS ruszył z budową kolejnego bloku

AD-A

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nowy blok mam być gotowy w luty 2020 roku

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018