joombig banner rotation images

Menu


Kilka ulic na Binkowie zyska nową nawierzchnięNiebawem rozpocznie się montaż oświetlenia na kilku ulicach w osiedlu Binków. To pierwszy etap inwestycji, w ramach której do końca 2019 roku zyskają one nową nawierzchnię. Również na ulicy Kaczeńcowej prowadzone będą prace, związane z poprawą komfortu jazdy.


Topazowa, Agatowa, Granitowa, Perłowa, Kremowa i Solna to ulice, które zyskają nowe oblicze. W ramach prac drogowych w osiedlu Binków wylana zostanie nowa nawierzchnia asfaltowa, a wraz z nią wykonane zostaną także zjazdy z posesji prywatnych. Pierwszym etapem tych prac będzie montaż oświetlenia we wszystkich wymienionych ulicach. Nowe słupy wraz z nowoczesnym oświetleniem powinny pojawić się jeszcze w tym roku, natomiast prace stricte drogowe ruszą w 2019 roku. Wykonawcą jest bełchatowska firma Lear, a koszty całej inwestycji to 3 mln 743 tys. złotych.

Miasto podpisało także umowę z firmą PEUK na budowę ulicy Kaczeńcowej na os. Ludwików. Do końca sierpnia wykonawca usunie kolizje energetyczne i rozpocznie montaż oświetlenia ulicznego. Kolejnym etapem tej inwestycji będzie położenie nowej nawierzchni asfaltowej i wybudowanie zjazdów do posesji. Prace będą kosztować nieco ponad 613 tys. złotych. Przypomnijmy, że w pierwszej połowie 2018 roku Kaczeńcowa została podłączona do miejskiej sieci ciepłowniczej.

 

Będzie jaśniej na osiedlu Politanice


To nie koniec planowanych w tym roku inwestycji. Miasto planuje zamontować oświetlenie na ulicach Kraszewskiego i Chełmińskiego. Ponadto trwają prace przy budowie oświetlenia na osiedlu Politanice. Na dziewięciu ulicach staną nowe słupy, na których zamontowane zostaną nowoczesne lampy typu LED. Prace powinny zakończyć się w grudniu. Wykonana zostanie także dokumentację na doświetlenie sięgaczy, czyli tzw. ślepych ulic. Mowa tutaj o budowie oświetlenia w uliczkach odchodzących od ulic Nowej i Dolnej.  

Warto przypomnieć, że w roku 2017 jaśniej zrobiło się na kilkunastu bełchatowskich ulicach, m.in. na Jasińskiego, Frączak i Nowej. Uliczne lampy stanęły także w okolicach bloku nr 9 na os. Budowlanych, w pobliżu bloku nr 102 na Dolnośląskim i wzdłuż łącznika pomiędzy Jaworową i Dziką. Poza tym  na Ludwikowie zostały zamontowane 63 słupy oświetleniowe, wszystkie wyposażone oczywiście w energooszczędne lampy LED. Nowe lampy pojawiły się na ulicach Wagnera, Gołasia i Liliowej, a także na odcinkach Deyny i Różanej. W sumie wszystkie prace związane z wymianą oświetlenia w 2017 roku kosztowały miasto blisko 600 tys. złotych.

 

AP

 


 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Agnieszka Pomorska, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019