joombig banner rotation images

Menu


Miasto remontuje bełchatowskie uliceRadomszczańska to jedna z kilku bełchatowskich ulic, na których do końca sierpnia wylane zostaną nakładki bitumiczne. Ponadto kilka zyska nawierzchnię emulsyjno-grysową. Planowane prace z pewnością poprawią komfort mieszkańców a także bezpieczeństwo na bełchatowskich drogach. Koszt całej inwestycji, którą realizować będzie konsorcjum  dwóch piotrkowskich firm, to niecałe 2 mln 300 tys. złotych.


Nawierzchnia emulsyjno-grysowa położona będzie na kilku bełchatowskich ulicach, głównie w rozbudowywanych dzielnicach. Mowa tutaj np. o osiedlu Ludwików i ulicy Granicznej. Drogowców będzie można także spotkać m.in. na Żabiej, Grabowej i Brzozowej, gdzie obecnie trwają prace związane z budową kanalizacji a następnie położona zostanie nawierzchnia. Pozwoli to na połączenie układu drogowego miasta i gminy.

Prace remontowe mają zakończyć się w sierpniuTo nie jedyny zakres prac, jakie prowadzić będą dwie piotrkowskie firmy, czyli Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych oraz Przedsiębiorstwo Robót Drogowych PEUK. Wyremontowane zostaną także będące w złym stanie faktycznym fragmenty nawierzchni w kilku miejscach miasta, m.in. na os. Dolnośląskim i na parkingu przy skrzyżowaniu ulic 1 Maja i Kwiatowej. Jeśli chodzi o tę ostatnią lokalizację, w 2017 roku wykonana została dokumentacja techniczna, która pozwoliła ustalić najbardziej optymalne wykorzystanie tego terenu pod kątem zapewnienia miejsc parkingowych. Do tej pory był to jedynie utwardzony plac w centrum miasta, którego charakter nigdy nie był dokładnie określony. Teraz oprócz nowej nawierzchni, pojawi się także kompleksowe oznakowanie (pionowe i poziomie) a także oświetlenie.

Aktualnie prace związane z wymianą nawierzchni prowadzone są na ulicy Radomszczańskiego, św. Barbary a także przy kompleksie garażowym na ul. 1 Maja (okolice stadionu miejskiego).

W miejscach, gdzie pojawią się nakładki bitumiczne, zniszczony asfalt będzie najpierw frezowany, następne wylana zostanie nowa warstwa o grubości minimum 4 cm. Wszystkie prace powinny zakończyć się do 31 sierpnia 2018 roku i kosztować będą 2 mln 291 tys. złotych.

 

Bieżące utrzymanie dróg

 

Cały czas w mieście prowadzone są także naprawy w ramach bieżącego utrzymania dróg. Są to głównie prace interwencyjne, polegające na remontowaniu istniejących chodników, ścieżek rowerowych oraz miejsc parkingowych, które są w zarządzie miasta. Chodzi między innymi o wymianę krawężników i nawierzchni, budowę zatoczek postojowych czy utwardzanie placów wielofunkcyjnych. Dodatkowo w ramach utrzymania możliwe jest wykonywanie nowych elementów infrastruktury drogowej w różnych częściach Bełchatowa.


W ramach bieżącego utrzymania prowadzone są m.in. prace na ul. Targowej, które obejmą  wymianę nawierzchni na nową kostkę brukową oraz wybudowanie 18 miejsc parkingowych. Nową nawierzchnię zyskają także ulice Radomszczańska i Malinowa wraz z łącznikiem do Kalinowej. W tej ostatniej lokalizacji wykonany zostanie także chodnik.


Pracownicy Zespołu ds. Infrastruktury Miasta przewidują, że w ramach bieżącego utrzymania w Bełchatowie powstanie około 100 nowych miejsc parkingowych. - Umowa jest elastyczna. Możemy dostosować się do potrzeb mieszkańców, tak by w istniejący układ wpasować jedno lub dwa dodatkowe miejsca parkingowe – wyjaśnia Marcin Michalak, główny specjalista w Zespole ds. Infrastruktury Miasta.


Odpowiedzialną za remonty istniejących lub wykonanie nowych chodników, ścieżek rowerowych i miejsc parkingowych jest bełchatowska firma Lear. Prace związane z umową realizowane będą do końca 2019 roku i pochłoną z miejskiej kasy ponad 3,6 mln złotych.

 

AP

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Agnieszka Pomorska, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019