joombig banner rotation images

Menu

Policjanci obchodza swoje święto24 lipca to data szczególna dla funkcjonariuszy. W rocznicę uchwalenia ustawy o Policji Państwowej z 1919 roku policjanci obchodzą swoje święto. Blisko trzydziestu bełchatowskich funkcjonariuszy otrzymało awanse na wyższe stopnie, złożono też kwiaty pod tablicą poświęconą policjantom poległym w 1940 roku na Wschodzie. Obchody Święta Policji zbiegły się z 99 rocznicą powstania polskiej Policji Państwowej i setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

W bełchatowskich obchodach wzięli udział m.in. komendant powiatowy policji Karol Mielczarek, I zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi Tomasz Olczyk a także przedstawiciele samorządu z Prezydentem Miasta Bełchatowa, Mariolą Czechowską oraz wiceprezydentami - Ireneuszem Owczarkiem i Łukaszem Politańskim.

Przed uroczystym apelem, złożono kwiaty pod tablicą poświęconą 36 funkcjonariuszom Policji Państwowej z Bełchatowa i okolic, którzy zostali zamordowani na Wschodzie w 1940 roku. - Mówiąc o historii i etosie polskiej policji, nie sposób pominąć tych wszystkich funkcjonariuszy, którzy realizując swoje zadania, zapłacili najwyższą cenę: oddali swoje życie - podkreślał zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi Tomasz Olczyk.

Prezydent Miasta Bełchatowa, Mariola Czechowska, podziękowała policjantom za ich służbęPodczas głównej uroczystości, która odbyła się w sali teatralnej Miejskiego Centrum Kultury, Prezydent Miasta Bełchatowa, Mariola Czechowska, podziękowała wszystkim funkcjonariuszom za służbę na rzecz mieszkańców naszego miasta. - Chylę czoła i dziękuję za to, że dzięki Waszej pracy wszyscy w Bełchatowie czujemy się bezpieczni. Chroniąc nas często ryzykujecie własnym życiem i zdrowiem. Wasze oddanie jest nie do przecenienia i za to serdecznie dziękuję – dodała prezydent Czechowska.


Tradycyjnie podczas święta przyznano akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Otrzymało je 26 bełchatowskich funkcjonariuszy. Zwracając się do wyróżnionych, Komendant Powiatowy Policji Karol Mielczarek podkreślał, jak ważne w pracy policjanta są fachowość, bezstronność i wysokie standardy moralne. A tych w szeregach bełchatowskiej policji nie brakuje. - O tym, że jesteśmy skutecznie świadczą nie tylko statystyki i wysokie wyniki badania opinii publicznej. Przemawia za tym przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa mieszkańców i zaufanie, jakiego dowody otrzymujemy niemal codziennie. Musimy mieć stale świadomość tego, że ludzie powierzają nam swoje problemy, troski, a zdarza się, że także życie i zdrowie – dodał komendant Mielczarek.


Przypomnijmy: Święto Policji obchodzone jest 24 lipca, w rocznicę uchwalenia ustawy o Policji Państwowej z 1919 roku. Zostało ono ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 21 lipca 1995 roku, przy nowelizacji ustawy o policji. Od samego początku zadaniem mundurowych było „zapewnienie porządku, ochrona państwa oraz walka z przestępczością, a fundamentem honor i godność munduru”. Policja Państwowa od swojego powstania przed 99 laty przykładała olbrzymią wagę do kultywowania tradycji tej formacji.

 

AP

 
 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018