joombig banner rotation images

Menu

Po dwóch tygodniach testowania zapadnie ostateczna decyzja.Nową, specjalistyczną zamiatarkę można zobaczyć na ulicach Bełchatowa. Mniejszy rozmiar, lepsza zwrotność, bogate wyposażenie to tylko niektóre jej zalety. PGM przez najbliższe dwa tygodnie testować będzie sprzęt, dzięki któremu zadbane będą nie tylko przestrzenie otwarte, ale również miejsca trudno dostępne.

 

Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej przymierza się do zakupu profesjonalnej zamiatarki. Nowy sprzęt wyjechał na ulice naszego miasta na próbę w poniedziałek, 23 lipca, a w ramach testów pracować będzie przez czternaście dni. Jeśli nowa zamiatarka zda egzamin, powiększy bazę sprzętową PGM.


Nowy sprzęt jest znacznie mniejszy i zwrotniejszy niż zamiatarki, jakie obecnie pracują na ulicach naszego miasta. Małe gabaryty pozwolą na dotarcie do tych fragmentów przestrzeni miejskiej, do których cięższy sprzęt miał utrudniony dostęp. Zamiatarka najlepiej ma się sprawdzać np. na przystankach, niewielkich przestrzeniach zadaszonych, wąskich ulicach i chodnikach - po prostu w różnych zakamarkach. Przydatna będzie również przy czyszczeniu np. koszy, znaków drogowych czy innych mniejszych elementów infrastruktury miejskiej. Urządzenie oprócz funkcji zamiatania posiada bowiem dodatkowe możliwości. Zaletą jest niewątpliwie specjalistyczny odkurzacz ssący, który zbiera wszystkie nieczystości. Testowany model wyposażony jest również w maszynę do zasysania liści, a także wysokociśnieniowy sprzęt myjący.

– Jest to profesjonalne urządzenie, które może pracować w szerokim zakresie w różnych warunkach – mówi kierownik Działu Usług Remontowych Krzysztof Polak. Uzupełnienie bazy sprzętowej wielofunkcyjną zamiatarką ma na celu podnoszenie poziomu czystości wokół nas. – Posiadając w parku maszynowym takie kompleksowe urządzenia sprzątające, Bełchatów może dołączyć do innych dużych miast, które stawiają przede wszystkim na czystość i jakość świadczonych usług – dodaje Krzysztof Polak.

KZB

 

Mniejsze gabaryty sprzyjają dokładności pracy

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018