joombig banner rotation images

Menu


Bełchatów jest miastem dobrych re:akcjiBlisko 40 milionów złotych przeznaczonych na tegoroczne inwestycje, 62 miliony pozyskanych w ciągu trzech lat funduszy unijnych, ponad milion nadwyżki budżetowej i najniższe zadłużenie od ośmiu lat – tak gospodarczo prezentuje się Bełchatów, co doceniają agencje ratingowe i prestiżowe polskie uczelnie. Ale także mieszkańcy.


Ze środków zewnętrznych Bełchatów pozyskał w sumie blisko 62 mln złotych, co pozwoliło na realizację 47 projektów. Wśród nich termomodernizacja Felka, przebudowa budynku na Sienkiewicza na mieszkania socjalne czy budowa  i modernizacja miejskich sieci wodno-kanalizacyjnych i ciepłowniczych. To najważniejsze, ale nie jedyne projekty. Rozpoczęła się bowiem rewitalizacja śródmieścia, miasto realizuje także PONE (Program Ograniczania Niskiej Emisji), czyli wypłatę dofinansowań do wymiany pieców. Bełchatów stara się o pozyskanie kolejnych 18 mln złotych dotacji, dzięki czemu będzie można m.in. przeprowadzić termomodernizację Odry.

Jak mówi Mariola Czechowska, Prezydent Miasta Bełchatowa, w energetycznej stolicy Polski dobrze się mieszka i to nie tylko ze względu na wiele zrealizowanych i rozpoczętych inwestycji. 1400 przedszkolaków jest pod opieką miejskich przedszkoli, 4 tysiące mieszkańców korzysta z Bełchatowskiej Karty Rodziny a opłaty za wodę i ścieki pozostaną na tym samych poziomie, czyli bez podwyżek, do 2021 roku. Ponadto pod ponad dwóch lat bełchatowianie mogą bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej, w ramach pięciu edycji budżetu obywatelskiego mieszkańcy wybrali 33 projekty, które mają zmienić Bełchatów.

- Zawsze chciałam, aby Bełchatów był miejscem przyjaznym. Dzisiaj wiem, że to się udało. Miasto jest coraz lepiej skomunikowane, osiedla coraz piękniejsze, mamy świetną bazę sportową i bezpłatną komunikację. Nie mam wątpliwości: w Bełchatowie dobrze się mieszka - mówi prezydent Czechowska.

 

AP

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Agnieszka Pomorska, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019