joombig banner rotation images

Menu


Miasto wymieni bliko 800 okienW sumie blisko 800 okien w lokalach komunalnych zostanie wymienionych w 2018 roku. Miasto podpisało aneks do umowy z maja, w ramach którego za 200 tys. złotych nowa stolarka zamontowana zostanie w kolejnych 69 mieszkaniach. Prace powinny zakończyć się w październiku.


Aby poprawić jakość życia w mieszkaniach komunalnych, miasto wymieni okna w kolejnych lokalach. Po rozpoczętej w maju wymianie w 133 mieszkaniach okazało się, że zapotrzebowanie na stolarkę jest dużo większe. Teraz 278 drewnianych okien i drzwi balkonowych w 69 mieszkaniach zastąpią plastikowe. Wszystkie będą dwuszybowe, spełniające wszystkie normy. Co ważne, inwestycja finansowana jest z miejskiego budżetu, więc lokatorzy nie będą musieli ponosić żadnych kosztów z nią związanych.

Zgodnie z umową wykonawca zdemontuje starą stolarki okiennej, zobowiązany jest on także do rozmontowania parapetów zewnętrznych i wewnętrznych, a także wywozu wszystkich materiałów z rozbiórki oraz ich utylizacji. Ponadto w lokalach zamontowane zostaną także nowe parapety (wewnątrz i zewnątrz) a ościeżnice będą obrobione.

W tej chwili mieszkańcy otrzymują informację o kwalifikacji do wymiany stolarki okiennej, niebawem rozpoczną się pomiary i ustalanie konkretnych terminów na wymianę.

W sumie w tym roku w 182 mieszkaniach wymienionych zostanie 772 okien i drzwi balkonowych. Prace te kosztować będą nieco ponad 571 tys. złotych.  W ramach zadań z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej inwestycję dofinansuje starostwo powiatowe – dotacja może wynieść nawet 60 procent.

Przypomnijmy, że to kolejna w ostatnim czasie akcja wymiany stolarki okiennej w budynkach należących do miast. Tylko od grudnia 2017 r. do końca marca 2018 r. stare okna zastąpiono nowymi w 42 lokalach komunalnych, co kosztowało miasto blisko 150 tys. złotych. Tegoroczna wymiana stolarki okiennej to ostatni etap wymiany drewnianych okien w komunalnych zasobach mieszkaniowych Bełchatowa.

To nie jedyna inwestycja, jaką w lokalach komunalnych prowadzi miasto. Rozstrzygnięty został konkurs ofert na malowanie korytarzy i klatek schodowych w budynku przy ul. Czaplinieckiej 44D, czyli w Felku. Prace, które prowadzić będzie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej zakończą się w listopadzie i będą kosztować nieco ponad 139 tys. złotych.

 

AP

 


 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Agnieszka Pomorska, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019