joombig banner rotation images

Menu

Ruszają prace przy budowie ronda na Wojska PolskiegoJeszcze przez kilka dni na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego, Armii Krajowej i kard. S. Wyszyńskiego będziemy jeździć bez zmian. Jak informuje wykonawca, Przedsiębiorstwo Robót Drogowo Mostowych z Piotrkowa Tryb., ze względów formalnych prace w tamtym rejonie ruszą ok. 5 lipca. Poniżej mapy z planowaną czasową organizacją ruchu dla samochodów osobowych i ciężarowych, która obowiązywać będzie przez okres wakacyjny.
 


Rozpoczyna się planowana od dwóch lat inwestycja. Jak bardzo jest potrzebna, wiedzą wszyscy bełchatowscy kierowcy. Wojska Polskiego to jedna z najbardziej obciążonych, bełchatowskich ulic, a nowe rondo to jeden ze sposobów na upłynnienie ruchu i walkę z korkami w tamtym rejonie miasta. - Szczególnie w godzinach wyjazdów i powrotów pracowników kopalni i elektrowni tworzą się w tym miejscu korki, ruch jest bardzo duży, a przez to uciążliwy i niebezpieczny -  mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

Podczas robót mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami, ale zatwierdzony przez Zarząd Dróg Wojewódzkich projekt organizacji ruchu powinien ograniczyć je do niezbędnego minimum. Kluczowe dla miasta jest to, aby ruch w kierunku dwóch największych bełchatowskich zakładów pracy odbywał się bez zakłóceń, dlatego ulica Wojska Polskiego będzie przejezdna przez cały czas budowy.


Objazdy - samochody osobowe

 

  • Wyłączeniu z ruchu będzie wlot w al. kard. S. Wyszyńskiego. Ruch puszczony będzie wzdłuż parkingu przy ul. Wyszyńskiego.
  • Wyłączony zostanie również wlot w ulicę Armii Krajowej. Samochody osobowe w kierunku Binkowa pojadą ulicą Kolejową.

 

Objazdy - samochody osobowe

Objazdy - ruch ciężarowy

 

Ruch ciężarowy i autobusowy na relacji od Łasku zostaje skierowany w ulicę Lipową do ulicy Wyszyńskiego następnie do Al. Jana Pawła II, potem  ulicą Zamoście do ulicy Wojska Polskiego (droga484).

 

Objazdy - ruch ciężarowy

 

 

Przedstawione powyżej objazdy będą obowiązywać w okresie wakacyjnym.


Prace potrwają do listopada. Mimo zmian w organizacji ruchu, ul. Wojska Polskiego przez cały czas budowy będzie przejezdna. Cała inwestycja kosztować będzie 5 mln 600 tys. złotych, ale podobnie, jak w przypadku ronda na Staszica, do inwestycji dołoży się starostwo (mowa tutaj o kwocie 1,5 mln zł.).

 

AP

 


 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020