joombig banner rotation images

Menu

Ruszyła budowa parkingu śródmiejskiegoBlisko 100 miejsc parkingowych powstaje w centrum miasta. Ruszyła budowa parkingu śródmiejskiego, prace na os. Budowlanych mają się zakończyć na początku grudnia. To nie jedyna tego typu inwestycja, w 2018 roku w Bełchatowie przybędzie w sumie 200 nowych miejsc do zaparkowania. Cały czas powstają zatoki postojowe i małe parkingi, na budowę których miasto nie musi pozyskiwać pozwoleń.


Bełchatów jest miastem z jednym z najwyższych w kraju wskaźnikiem liczby aut przypadających na jednego mieszkańca i wynosi on 1,3. Wskutek dużego przyrostu liczby samochodów, kierowcy narzekają na problemy z zaparkowaniem w centrum miasta, a co za tym idzie także na uciążliwości związane z dostępem do usług oraz instytucji publicznych. Najprostszym rozwiązaniem tej sytuacji jest przekonanie zmotoryzowanych mieszkańców do ograniczenia czasu parkowania do niezbędnego minimum oraz budowa nowych parkingów. - To inwestycje niezbędne dla bełchatowian, poprawiające ich komfort życia. Od początku swojej pracy podkreślałam, że najważniejsze to inwestować i pracować w miejscu, gdzie mieszkają bełchatowianie, czyli na osiedlach. W tym roku powstaną w związku z tym kolejne parkingi – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

Parking śródmiejski pomieści 99 samochodówParking śródmiejski, przy budowie którego ruszyły prace, to wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja. Po zakończeniu prac na os. Budowlanych, w okolicach Miejskiej Biblioteki Publicznej i urzędu gminy kierowcy zyskają 99 nowych miejsc do parkowania. Parking zostanie podzielony na dwie części – na jednej wybudowanych zostanie 45 miejsc, na drugiej zaś powstaną 53. W każdej z części zaplanowano także po 4 miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

Prace prowadzone przez bełchatowski ZHUP „Mirs” Mirosław Różycki, obejmą nie tylko przygotowanie i oznakowanie miejsc parkingowych, ale także budowę chodników i stref zielonych. W ramach zieleńców część rosnących do tej pory drzew i krzewów będzie wycięta, inne natomiast zostaną przesadzone. Dodatkowo nasadzonych zostanie 31 berberysów, 14 żywotników oraz 4 jarzęby i 2 głogi.

Budowa parkingu śródmiejskiego powinna zakończyć się na początku grudnia i będzie kosztować nieco ponad 738 tys. złotych.


Budowy i remonty - kolejne inwestycje

 

Miasto systematycznie buduje kolejne parkingi i miejsca postojowe. W sumie w 2018 roku w całym mieście przybędzie ich prawie 200. W okolicach bloków 146 i 147 na os. Dolnośląskim powstanie tam parking na 24 miejsca. Miasto chce także wybudować nowy parking wzdłuż bloku 137. Ponadto w ramach bieżącego utrzymania dróg powstanie kilkanaście miejsc parkingowych w rejonie bloku 201. W 2018 roku zrealizowany będzie także drugi etap prac w okolicach bloku 127, a dokładnie przebudowa istniejącego już parkingu. Przypomnijmy, że w 2015 roku na terenach zielonych przed właśnie przed tym blokiem  powstał nowy parking na ok. 50 miejsc.


Nowa zatoka postojowa na Budryka

 

Duże inwestycje to nie wszystko. Cały czas powstają zatoki postojowe i małe parkingi, na budowę których miasto nie musi pozyskiwać pozwoleń. Są one realizowane na podstawie zgłoszeń, często we współpracy ze spółdzielniami mieszkaniowymi. Na usługi remontowe w drogach gminnych zabezpieczonych jest ok. 3 mln 418 tys. złotych. Będą one przeznaczone na nawierzchnie emulsyjno-grysowe, nakładki asfaltowe oraz remonty chodników i wykonanie kolejnych miejsc parkingowych (zatoki).

 

AP

   

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018