joombig banner rotation images

Menu

Trwają zapisy na bezpłatne szkolenia dla przedsiębiorcówRuszyła rekrutacja na bezpłatne szkolenia dla przedsiębiorców z województwa łódzkiego. Właściciele i menedżerowie sektora małych i średnich przedsiębiorstw mogą skorzystać w Bełchatowie z czterech kursów. Przekazana zostanie na nich wiedza m.in. na temat budowy strategii rozwoju firmy czy budowania spójnej marki. Pierwsze warsztaty już 14 czerwca. Szkolenia organizowane są przez Centrum Innowacji Biznesowej.


Do piątku 8 czerwca, lokalni biznesmeni mogą zapisywać się na pierwsze z czterech bezpłatnych szkoleń, które odbędą się w Bełchatowie. Podczas całodniowych zajęć przedsiębiorcy oraz menedżerowie z sektora MŚP zapoznają się z technikami budowania strategii firm i osadzania ich w rzeczywistości gospodarczej. Uczestnicy wyjdą ze szkolenia ze wstępnie opracowaną strategią rozwojową dla swojego przedsiębiorstwa w jednym z aspektów strategicznych. Spotkanie odbędzie się 14 czerwca w hotelu przy ul. Mielczarskiego.

Będzie to pierwsze z czterech szkoleń przygotowanych z myślą o przedsiębiorcach. Kolejne, tym razem dotyczące kultury organizacyjnej, odbędzie się niecałe 2 tygodnie później, dokładnie 27 czerwca. Uczestnikom zostanie zwrócona uwaga na kwestie związane z budowanie efektywnych firm. Przedsiębiorcy dowiedzą się, jak wprowadzać zarządzanie przez wartości – zarówno na poziomie komunikacji z pracownikami, jak i z klientami.

Po wakacyjnej przerwie, biznesmeni będą mogli bezpłatnie skorzystać z wrześniowych kursów.  Celem pierwszego pt. Budowa marki i tożsamości biznesowej będzie przedstawienie skutecznych narzędzie i metod świadomego budowania marki oraz tożsamości biznesowej. W trakcie tych warsztatów dowiedzą się, w jaki sposób opracować strategię komunikacji, a przez to także wartość dodaną dla klientów i współpracowników. To spotkanie odbędzie się 9 września, natomiast 18 września przedsiębiorcy poznają tzw. Modele biznesowe. Będą omawiania zagadnienia marketingowe związane z komunikowanie modelu biznesowego dla klientów docelowych firmy.  W wyniku warsztatu uczestnicy mają podnieść swoją świadomość związaną z konsekwencjami komunikowanej wartości dodanej na wyniki finansowe swojej firmy. Szkolenie ma jednoznacznie pokazać jaki wpływ ma deklaracja Wartości dodanej dla klienta na politykę cenową firmy.

Wszystkie szkolenia organizowane przez Centrum Innowacji Biznesowej są bezpłatne, obowiązują zapisy. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 42 291 98 47 oraz na www.cib.lodzkie.pl  w zakładce Szkolenia.

 

Znajdź praktyki i staż razem z miastem
 

Rozwój gospodarczy to jeden z priorytetów dla władz Bełchatowa. Jak podkreśla Marcin Nowak, dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta bełchatowskiego magistratu, kursy i szkolenia to istotne wsparcie dla lokalnej przedsiębiorczości. - Chodzi nam o odpowiedzialne budowanie gospodarki w mieście, o pobudzenie chęci wspierania lokalnych inicjatyw i ciekawych pomysłów mieszkańców – wyjaśnia dyrektor Nowak. Zwolnienia i ulgi podatkowe dla przedsiębiorców, którzy zapewnią nowe miejsca pracy, prężnie rozwijająca się strefa przemysłowa oraz objęcie całego miasta planem zagospodarowania przestrzennego, z pewnością ułatwiają podjęcie decyzji o zainwestowaniu w Bełchatowie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom płynącym ze zmieniającej się procedury legislacyjnej, w kwietniu zorganizowane zostało bezpłatne szkolenie w zakresie RODO. Ponadto przedsiębiorcy mogli także uczestniczyć w bezpłatnych spotkaniach dotyczących chociażby mentoringu czy możliwości pozyskiwania funduszy unijnych. Ważną częścią systemu wsparcia gospodarki jest także miejski program praktyk i staży, nie bez znaczenia jest także to, że Bełchatów od marca jest partnerem PAIH ( Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu). Aby współpraca z lokalnym biznesem rozwijała się jeszcze efektywniej, przedsiębiorcy mogą wziąć udział w anonimowej ankiecie i wyrazić swoje potrzeby, oczekiwania i ewentualne bariery, jakie napotykają w rozwoju firm.


Przedsiębiorco wypełnij ankietę


AP

 

Szkolenia odbędą się w czerwcu i we wrześniu
 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018