joombig banner rotation images

Menu

Miasto wymieni okna w 111 lokalach komunalnychBlisko 500 okien i drzwi balkonowych zostanie wymienionych w blokach komunalnych. 23 maja miasto podpisało umowę z wykonawcą opiewającą na nieco ponad 370 tys. złotych. Prace prowadzone będą w stu jedenastu lokalach i mają się zakończyć jesienią.


Aby poprawić jakość życia w mieszkaniach komunalnych, miasto wymieni okna w 111 lokalach (m.in. na os. Budowlanych, Dolnośląskim czy Wolność). Mowa tutaj o 494 drewnianych oknach i drzwiach balkonowych, które zastąpione zostaną plastikowymi. Wszystkie one będą dwuszybowe, spełniające wszystkie normy. Co ważne, inwestycja finansowana jest z miejskiego budżetu, więc lokatorzy nie będą musieli ponosić żadnych kosztów z nią związanych.

Zgodnie z umową, wykonawca jest również zobowiązany do demontażu starej stolarki okiennej, rozmontowania parapetów zewnętrznych i wewnętrznych, a także wywozu wszystkich materiałów z rozbiórki oraz ich utylizacji. Ponadto w lokalach zamontowane zostaną także nowe parapety (wewnątrz i zewnątrz) a ościeżnice będą obrobione.

Wymienionych zostanie 494 drewnianych okien i drzwi balkonowychW tej chwili mieszkańcy otrzymują informację o kwalifikacji do wymiany stolarki okiennej, niebawem rozpoczną się pomiary i ustalanie konkretnych terminów na wymianę. Ta we wszystkich lokalach powinna zakończyć jesienią (termin realizacji 31 października 2018 r.). Ponieważ zapotrzebowanie na nowe okna jest dużo większe, miasto już teraz przystępuje do ustalania listy lokali, które dodatkowo zostaną objęte wymianą okien w ramach zamówienia uzupełniającego.

Wymiana blisko 500 okien będzie kosztować 370 tys. 872 zł (brutto). W ramach zadań z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej inwestycję dofinansuje starostwo powiatowe – dotacja może wynieść nawet 60 procent.

Przypomnijmy, że to kolejna w ostatnim czasie akcja wymiany stolarki okiennej w budynkach należących do miast. Tylko od grudnia 2017 r. do końca marca 2018 r. stare okna zastąpiono nowymi w 42 lokalach komunalnych, co kosztowało miasto blisko 150 tys. złotych.

 

AP

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018