joombig banner rotation images

Menu

Rozwój gospodarczy i przyciągnięcie jak największej liczby inwestorów to jeden z priorytetów dla władz Bełchatowa. W tym celu podejmowanych jest szereg działań zmierzających do odpowiedzialnego budowania gospodarki, wspierania lokalnych inicjatyw i ciekawych pomysłów mieszkańców. Aby współpraca z lokalnym biznesem rozwijała się jeszcze efektywniej, przedsiębiorcy mogą wziąć udział w anonimowej ankiecie i wyrazić swoje potrzeby, oczekiwania i ewentualne bariery, jakie napotykają w rozwoju firm.

 

Zwolnienia i ulgi podatkowedla przedsiębiorców, którzy zapewnią nowe miejsca pracy, prężnie rozwijająca się strefa przemysłowa oraz objęcie całego miasta planem zagospodarowania przestrzennego, z pewnością ułatwiają podjęcie decyzji o zainwestowaniu w Bełchatowie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom płynącym ze zmieniającej się procedury legislacyjnej, w kwietniu zorganizowane zostało bezpłatne szkolenie w zakresie RODO. Ponadto przedsiębiorcy mogli także uczestniczyć w bezpłatnych spotkaniach dotyczących chociażby mentoringu czy możliwości pozyskiwania funduszy unijnych. Ważną częścią systemu wsparcia gospodarki jest także miejski program praktyk i staży, nie bez znaczenia jest także to, że Bełchatów od marca jest partnerem PAIH ( Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu).

 

Teraz magistrat idzie krok dalej. Aby współpraca między miastem a biznesem była jeszcze bardziej owocna, powinna polegać na wymianie informacji i szybkim reagowaniu na pojawiające się problemy. W tym celu opracowana została ankieta  dotycząca potrzeb przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na terenie miasta i powiatu bełchatowskiego. Udzielone w niej odpowiedzi pozwolą dokładnie zdiagnozować problemy przedsiębiorców oraz podjąć kolejne działania w celu ich rozwiązania. Dlatego zachęcamy wszystkich przedsiębiorców, aby poświęcili kilka minut i wypełnili kwestionariusz. W wersji online dostępny jest on TUTAJ


W razie jakichkolwiek pytań, dotyczących przedmiotowej ankiety oraz wszystkich spraw związanych z działalnością gospodarczą i wspieraniem działań na rzecz rozwoju przedsiębiorczości, można kontaktować się z pracownikami Wydziału Rozwoju Miasta Urzędu Miasta Bełchatowa: tel. 44 733 51 45/46, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

AP

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018