joombig banner rotation images

Menu

Dzień Samorządu Terytorialnego w BełchatowiePracownicy bełchatowskiego Urzędu Miasta otrzymali odznaczenia państwowe za długoletnią służbę. Medale odebrali podczas uroczystej gali, która odbyła się z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego.

 

Bełchatowianie upamiętnili 28. rocznicę pierwszych w powojennej Polsce wyborów samorządowych. Miejskie obchody Dnia Samorządu Terytorialnego, który przypomina o tych wydarzeniach, odbyły się 29 maja. W ogrodach parafii Narodzenia NMP  odprawiona zpstała msza św. w intencji samorządu. Później w sali teatralno-widowiskowej Gigantów Mocy odbyła się uroczysta gala.

 

Jednym z jej punktów było wręczenie odznaczeń państwowych, które przyznał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Medal Za Długoletnią Służbę otrzymało 22 pracowników bełchatowskiego magistratu. Złotym, za 30 lat pracy, wyróżnionych zostało czworo urzędników. Siedmiu osobom, po 20 latach służby, został przyznany srebrny. Zaś brązowym doceniono jedenastu pracowników z 10 letnim stażem.

 

Odznaczenia w imieniu prezydenta RP wręczał Wicewojewoda Łódzki Karol Młynarczyk. Prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska pogratulowała zaś nagrodzonym i podziękowała wszystkim za pracę na rzecz lokalnej społeczności. - Dziękuję za owocną współpracę wszystkim, którzy tworzyli i tworzą samorząd - radnym, pracownikom urzędu, jednostek organizacyjnych oraz dyrektorom i pracownikom placówek oświatowych, kulturalnych i pomocy społecznej. Życzę niesłabnącego zapału i wytrwałości w naszej ważnej i odpowiedzialnej służbie, powodzenia w realizacji nowych, ambitnych zamierzeń oraz pomyślności w życiu osobistym. Niech kolejne lata będą wypełnione sukcesami, a społeczna akceptacja będzie dla Państwa źródłem satysfakcji i motywacji do dalszych działań – mówi prezydent Mariola Czechowska.

 

Miejską uroczystość zakończył wspólny występ uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 i chóru Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Nawiązywał on do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, którą obchodzimy właśnie w tym roku. Podczas koncertu młodzież i seniorzy przypomnieli wiele znanych piosenek patriotycznych, m.in. „O mój rozmarynie”, „Szara piechota”, „Ułani, ułani, malowane dzieci”. Przywołali też fragmenty wierszy nawiązujących do jubileuszu.  

 

Warto dodać, że wyróżniony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej został również Arkadiusz Kowalczyk. Bełchatowianin został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi. Odebrał je osobiście podczas centralnych obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego, które odbyły się 25 maja w Warszawie. Udział w uroczystości wzięła również prezydent Mariola Czechowska.

 

Bełchatowianin nagrodzony przez prezydenta RP

 

 

 

 

AD-A

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018