joombig banner rotation images

Menu


Nordic Walking jest zalecany senioromBełchatowianie, którzy mają ponad 60 lat mogą wziąć udział w bezpłatnych zajęciach w ramach projektu „Łódzkie ma pomysł na zdrowie – Utrzymaj równowagę. 60+”. Już 30 czerwca dowiedzą się, jak aktywność fizyczna wpływa na zdrowie a także nauczą się chodzić z kijkami nordic walking. Zapisy już trwają.

 

Nordic walking to wymarzony sport dla Seniora. Nie wymaga on zbyt dużego obciążania organizmu. Idzie się w swoim tempie, co jest wyjątkową zaletą dla osób starszych. Ponadto na trening można wyjść ze znajomą osobą lub w grupie osób, tym samym sport ten może rozwijać życie towarzyskie. Kolejną niewątpliwą zaletą takiej aktywności jest to, że kijki do nordic walking zapobiegają nadwerężaniu stawów i pomagają utrzymać równowagę.

 

W akcji mogą wziąć udział bełchatowianie powyżej 60 roku życia

 

Zajęcia rekreacyjno-ruchowe dla seniorów w Bełchatowie poprowadzą fizjoterapeuta oraz instruktor nordic walking. Będą się one składać z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Pierwsza obejmować będzie edukację zdrowotną, uczestnicy dowiedzą się w jej trakcie, jak aktywność fizyczna wpływa na układy krążenia i oddechowy, a także na siłę i elastyczność mięśni. Ponadto zapoznają się także z technikami chodzenia z kijkami. Z kolei część praktyczna obejmie rozgrzewkę oraz ćwiczenia z zakresu gerontologii ruchowej, zawierające elementy ćwiczeń aerobowych, wzmacniających mięśnie i stawy, pomagających utrzymać równowagę oraz rozciągających. Po rozgrzewce uczestnicy wyruszą na spacer z kijkami do nordic walking. Wszyscy, którzy wezmą udział w zajęciach otrzymają pamiątkowe koszulki „Łódzkie ma pomysł na zdrowie” i dyplomy.

 

Bezpłatne zajęcia w Bełchatowie odbędą się w sobotę, 30 czerwca o godz. 10.00, 13.00 i 16.00 w „Medical Rehabilitacja” przy ul. L. i M. Kaczyńskich. Zapisy i szczegółowe informacje dostępne są pod nr tel. 781 315 059.

 

Projekt „Łódzkie ma pomysł na zdrowie – Utrzymaj równowagę. 60+” jest w całości finansowany z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego.

 

 

AP

 

fot./zdrowie.lodzkie.pl

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Agnieszka Pomorska, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019