joombig banner rotation images

Menu

OSP Bełchatów z nowym wozem kwatermistrzowskim Bełchatowscy ochotnicy świętowali Dzień Strażaka. Był uroczysty przemarsz, wręczenie oznaczeń, msza św. Do jednostki trafił też nowy samochód ratowniczo-gaśniczy Renault Trafic.

 

Nowy wóz kwatermistrzowski przede wszystkim ma służyć w akacjach ratowniczych i gaśniczych. Głównie będzie wykorzystywany do transportu strażaków i potrzebnego sprzętu, np. sorbentu czy agregatów. Ma też służyć, jako miejsce, gdzie poszkodowani będą mogli zaczekać na kolejną pomoc.

 

Podczas Dnia Strażaka, który ochotnicy świętowali 12 maja auto oficjalnie zostało przekazane jednostce. – Samochód z pewnością usprawni naszą pracę. Cieszymy się, że mamy do swojej dyspozycji coraz lepszy tabor – powiedział Krzysztof Franczyk, naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Bełchatowie.

 

W zakupie wozu, który z całym wyposażeniem kosztował dokładnie 112 tys. zł, pomógł ochotnikom samorząd. Miasto przekazało jednostce 70 tys. zł., swoją cegiełkę dołożyło też Nadleśnictwo Bełchatów i sama OSP Bełchatów.

 

- Systematyczne doposażania jednostek OSP zwiększa skuteczność ochotników, dzięki czemu znacznie poprawia się bezpieczeństwo mieszkańców – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

 

Dzień Strażaka był także okazją do wręczenia wyróżnień. Trzej druhowie otrzymali srebrne odznaczenia za zasługi dla pożarnictwa. Nie zabrakło również gratulacji i podziękowań. Jedne z nich strażacy otrzymali od prezydent Marioli Czechowskiej: - Druhnom, druhom i przyjaciołom OSP Bełchatów życzę wszystkiego najlepszego, zdrowia, pogody ducha i samych szczęśliwych powrotów z akcji. Państwa zaangażowanie i chęć pomagania innym zasługują na najwyższe słowa uznania. Niech Państwa działalność budzi szacunek i uznanie, a święty Florian zawsze otacza opieką.

 

Bełchatowscy ochotnicy są w ścisłej czołówce najczęściej wyjeżdżających jednostek z powiatu. Tylko w ubiegłym roku interweniowali prawie 170 razy. Blisko 40 razy byli potrzebni do zabezpieczenia akcji poza Bełchatowem. OSP Bełchatów liczy 90 ochotników z czego prawie 50 jest czynnych i mogą uczestniczyć w akacjach. W taborze OPS Bełchatów aktualnie jest trzyletni ciężki samochód marki Iveco oraz dziewięcioletniego Mercedesa, czyli wóz średni. Druhowie dysponują też autem lekkim, ale jest już on wysłużony i ma ponad dwadzieścia lat.

 

 

 

AD-A

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018