joombig banner rotation images

Menu

11 marca to pierwsza wolna od handlu niedziela. Oznacza to, że popularne dyskonty, supermarkety czy centra handlowe będą zamknięte. Wolny czas można spędzić na wiele ciekawych sposobów. Z propozycjami przychodzą Kino Kultura, muzeum, Miejskie Centrum Kultury i Giganty Mocy, które tym razem można zwiedzać za pół ceny.  Z kolei lubiącym aktywność proponujemy wyjście na miejską ślizgawkę.

 

Bełchatowska „Kultura” oferuje cztery seanse. Pierwszy z nich „Ignacy Loyola” o godz. 13:15. Dwie godziny później, bo o 15:30 na wielkim ekranie wyświetlony będzie Oskarowy hit „Kształt wody”. W niedzielnym repertuarze jest też melodramat „Nowe oblicze Greya” o godz. 17:45, a o 19:45 polski film sensacyjny „Kobiety Mafii”.

 

Przy okazji wyjścia do kina można także zajrzeć do galerii Miejskiego Centrum Kultury, gdzie prezentowana jest właśnie wystawa „Szkło”. Kolorowe, ręcznie malowane witraże to tylko część artystycznego dorobku Beaty Bartosiak, jakie są do obejrzenia. 11 marca ekspozycja otwarta jest w godz. 15:00-20:00. Warto też odwiedzić Giganty Mocy. Dolne foyer ozdabiają bowiem prace młodych bełchatowian, uczestników międzynarodowego projektu artystycznego „Inwazja Talentów”. Prezentowane są m.in. akwarele, szkice węglem, prace z filcu, pisanki i flagi wykonane metodą batikową. Z kolei w "Galerii na piętrze" króluje wystawa fotograficzna. Prezentuje ona świat widziany w obiektywie Sławomira Jodłowskiego członka Związku Polskich Artystów Fotografików. W niedzielę będzie również okazja, aby zobaczyć jak mieszkańcy Bełchatowa oraz okolicznych miejscowości radzą sobie z tańcem podczas Ogólnopolskich Spotkań Tanecznych (Re)akcje. Od godz. 13:00 do 20:00 w sali teatralno-widowiskowej w formach długich, czyli spektaklowych będą się prezentować teatry tańca i nie tylko.

 

 

PGE Giganty Mocy włączyły się również w akcję „Polska zobacz więcej”. Oznacza to, że w dniach 9-11 marca interaktywną wystawę można zwiedzić za pół ceny!  Zniżka dotyczy wszystkich gości indywidualnych, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Warto więc skorzystać z oferty. Tym bardziej, że w tym samym czasie i w Gigantach Mocy i Miejskim Centrum Kultury dzieje się kilka dodatkowych atrakcji. Wszystkie szczegóły wraz z rezerwacją i zakupem biletów on-line znajdują się na stronie www.mck.belchatow.pl

 

W swoje progi zaprasza również Muzeum Regionalne. W Dworku Olszewskich dostępne są właśnie dwie wystawy. „Kaczkowscy. Niepokorni patrioci” przedstawia dzieje XIX wiecznego Bełchatowa i rodu Kaczkowskich, którzy odkąd odkupili w 1820 roku Bełchatów, skupiali się na rozwoju swojej małej ojczyny. Ekspozycja to wiele ciekawych informacji i eksponatów – jednym z nich jest makieta dworu. To właśnie Kaczkowscy nadali Dworkowi Olszewskich kształt, jaki zachował się do dziś.

 

Jest też coś dla amatorów numizmatyków. Bełchatowskie Koło Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego prezentuje ekspozycję „Tadeusz Kościuszko. 200-setna rocznica śmierci”. Obydwie ekspozycje 11 marca można oglądać w godz. 11:00-17:00. Warto dodać, że w każdą niedzielę wstęp do bełchatowskiego muzeum jest bezpłatny. Więcej o wystawach przeczytasz TUTAJ oraz na stronie placówki: www.muzeum.belchatow.pl

 

Tym, którzy lubią spędzać wolny czas na sportowo proponujemy wyjście na miejską ślizgawkę. Tym bardziej, że to już ostatnie chwile na łyżwiarskie szaleństwo. Obiekt będzie bowiem czynny tylko do końca marca.

 

Lodowisko przy ul. Edwardów czeka na łyżwiarzy od godz. 9:00.  Wejścia odbywają się co półtorej godziny, czyli o 9:00, 10:30, 12:00, 13:30, oraz 16:30, 18:00 i 19:30.

Wyjątkiem jest godz. 15:00, kiedy trenuje szkoła łyżwiarska – wówczas tafla jest niedostępna dla indywidualnych klientów.

 

Za jednorazowe wejście dzieci, młodzież i studenci (po okazaniu ważnej legitymacji) zapłacą  2 zł, dorośli 5 zł. Ci, którzy chcieliby się poślizgać, a nie mają swoich łyżew - nic straconego. Lodowisko dysponuje wypożyczalną z blisko 120 parami w różnych rozmiarach. Za wypożyczenie zapłacimy 5 zł. Dla chętnych dostępne są również kaski, które wypożyczane są bezpłatnie. Aby dowiedzieć się więcej wystarczy wejśc na: www.mcs.belchatow.pl

 

Według ustawy w tym roku z handlu będą wyłączone od jednej do czterech niedzieli w miesiącu. Co za tym idzie w tym miesiącu przypadnie jeszcze jeden dzień wolny – jest nim 18 marca. A w kolejnych miesiącach wygląda to tak:

  • 11 i 18 marca,
  • 1 (Wielkanoc), 8 , 15 i 22 kwietnia,
  • 13 i 20 maja,
  • 10 i 17 czerwca,
  • 8, 15 i 22 lipca,
  • 12 i 19 sierpnia,
  • 9, 16 i 23 września,
  • 14 i 21 października,
  • 11 i 18 listopada,
  • 9 grudnia.

 

AD-A

zdjęcie PGE Gigantów Mocy - www.gigantymocy.pl

 
 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018