joombig banner rotation images

Menu

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami BełchatowaKrólowie, aniołowie, pasterze, rycerze i dworki a wraz z nimi kilka tysięcy bełchatowian przeszli ulicami miasta w szóstym Orszaku Trzech Króli. Organizatorami ulicznych jasełek było Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej „Wspólnota” razem z bełchatowskim oddziałem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Łódzkiej oraz bełchatowskimi parafiami rzymskokatolickimi, natomiast prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska, objęła je honorowym patronatem.

 

Hasło tegorocznego orszaku, „Bóg jest dla wszystkich”, miało przypominać wszystkim uczestnikom, że Bóg przyszedł na świat, aby odkupić każdego człowieka, bez znaczenia na kolor skóry, wieku, poglądów, światopoglądu.


6 stycznia, dokładnie w południe, Orszak Trzech Króli wyruszył spod parafii NMP Matki Kościoła i św. Barbary na osiedlu Dolnośląskim i przeszedł ulicami Lipową, rotm. Witolda Pileckiego, Rodziny Hellwigów w kierunku kościoła Narodzenia Najświętszej Maryi Panny przy ul. Kościuszki, gdzie jego uczestnicy pokłonili się świętej rodzinie.

 

Przed kościołem farnym zatańczono poloneza do muzyki Wojciecha KilaraPo drodze odegranych zostało kilka scen, w tym „Dwór Heroda”, "Zagroda Pastuszków”, czy nowa scena „Polonia Restituta”, która nawiązywała do tradycji powstańczych. W orszaku nie zabrakło także bełchatowskich górników i energetyków, które to grupy zawodowe stanowią o sile naszego miasta i regionu. Nowością tegorocznego orszaku był także Polonez Statutowy - ponad 30 par przed kościołem farnym zatańczyło tradycyjny polski taniec do muzyki Wojciecha Kilara. 


Orszak Trzech Króli to największe uliczne jasełka, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku ulicami maszerowali mieszkańcy ponad sześciuset polskich miast i szesnastu poza jej granicami. Bełchatowski orszak był transmitowany na żywo był przez program pierwszy Telewizji Polskiej.

 

Ulicami Bełchatowa przeszło kilka tysięcy mieszkańców


Więcej zdjęć z Orszaku Trzech Króli 2018 można znaleźć w GALERII na oficlanym koncie miasta na FB.


AP

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018