joombig banner rotation images

Menu

Koncert Noworoczny odbył się 5 stycznia w MCK Gigantach MocyKoncert Noworoczny to nie tylko oficjalne zainaugurowanie nowego roku kalendarzowego, ale także okazja do podsumowań i wyróżnień. 5 stycznia w sali teatralno – widowiskowej PGE Gigantów Mocy poznaliśmy Dobrodzieja i Wolontariusza Roku 2017, czyli firmy i osoby angażujące się w rozwój miasta i działających na rzecz jego mieszkańców.


Wręczenie nagród odbyło się podczas Koncertu Noworocznego, zatytułowanego "Opowieści lasku wiedeńskiego". Najwspanialsze utwory głównie wiedeńskich klasyków zagrała Warszawska Orkiestra Kameralna Impressione, której towarzyszyli śpiewacy operowi i tancerze.

Zanim jednak statuetki powędrowały do wyróżnionych, Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa, podziękowała wszystkim zaproszonym gościom za włożony trud i zaangażowanie w życie miasta, a także złożyła życzenia.
Konkursy Dobrodziej Roku i Wolontariusz Roku organizuje prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska
- Na progu roku 2018 proszę przyjąć najlepsze życzenia wiary, nadziei i miłości, życzę spokoju i wszelkiej pomyślności. Szczęśliwego Nowego Roku.

Ideą organizowanego już po raz piętnasty konkursu „Dobrodziej Roku” jest przede wszystkim promowanie postaw społecznych oraz uhonorowanie osób i firm, które prowadzą działalność dobroczynną, a także pomagają potrzebującym. Taka formuła wyróżnienia społeczników utrwala ich pozytywny wizerunek i zachęca do większej działalności sponsorskiej. Nominacje do tego tytułu zgłaszały organizacje pozarządowe działające na terenie Bełchatowa. Za ocenę złożonych wniosków i przyznanie tytułu odpowiedzialna była natomiast Kapituła Konkursowa, powołana przez Prezydenta Miasta Bełchatowa.


Tytuł „Dobrodzieja Roku 2017” powędrował do Społecznej Akademii Nauk. Podczas Koncertu Noworocznego poznaliśmy Dobrodzieja i Wolontariusza Roku 2017Członkowie kapituły konkursowej docenili przede wszystkim wspieranie przez uczelnię wielu lokalnych inicjatyw, imprez sportowych, kulturalnych, czy społecznych. Nagrodę dla uczelni odebrał Mirosław Olszewski, dyrektor bełchatowskiego oddziału SAN.


- To wyróżnienie będzie nas motywowało do jeszcze cięższej pracy, do jeszcze większego rozwoju w Bełchatowie. Cieszę się, że nasza uczelnia współpracuje z wieloma instytucjami społeczno – gospodarczymi w Bełchatowie, bez której rozwój SAN nie byłby możliwy. Serdecznie wszystkim Państwu dziękuję – powiedział Mirosław Olszewski.

Podczas tegorocznego Koncertu Noworocznego przyznany został także tytuł „Wolontariusza Roku 2017”. Konkurs organizowany był po raz dziesiąty i jak co roku skierowany był do wolontariuszy, osób korzystających z ich pomocy, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych współpracujących lub wspierających ruch wolontariacki. Chodzi o uhonorowanie osób, które bezinteresownie pomagają innym i udzielają się społecznie.

W tym roku statuetka i tytuł „Wolontariusza Roku 2017” powędrowały do „Akademii Pana Grześka”, stowarzyszenia, które m.in.: od pięciu lat organizuje akcję „Zdobywamy Górę Kamieńsk”. Jego założyciel, Grzegorz Gryczka, wielokrotnie podkreślał, że zdrowy tryb życia, aktywność ruchowa i odpowiednie odżywianie to sposób na trudny otaczający nas świat.

 

Jak można przeczytać na oficjalnej stronie internetowej Akademii, „ wszystkim żyje się lepiej, kiedy uprawiają sport. (...) dzieciaki rozwijają się lepiej i szybciej, młodzież ma cel dzięki czemu słusznie spędza wolny czas, bez nudy i szukania niepotrzebnych wrażeń, a kochani dziadkowie żyją po prostu zdrowiej i dłużej. (…) To zawsze wspólne działania wielu ludzi, stowarzyszeń, klubów, przedsiębiorców dawały taki skutek. To współpraca jest kluczem i sposobem na zdrowy tryb życia ludzi”.  

 

Dobrodziejem Roku 2017 została Społeczna Akademia Nauk w Bełchatowie
 

Tytuł Wolontariusza Roku 2017 otrzymała Akademia Pana Grześka

 

Koncert Noworoczny był doskonałą okazją do podsumowania minionych dwunastu miesięcy, wszystkich działań i inwestycji prowadzonych w mieście. 

 

 

Obszerna GALERIA z Koncertu Noworocznego dotępna jest na oficjalnym koncie miasta na FB.

 

AP

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018