joombig banner rotation images

Menu

Dziewięć bełchatowskich rodzin zamieszka w budynku na Sienkiewicz 40Siedem rodzin wprowadza się do budynku przy ul. Sienkiewicza 40, dwie kolejne jeszcze w tym tygodniu odbiorą klucze do mieszkań. W budynku miasto wydzieliło 10 nowych mieszkań socjalnych, ale dwa zostały przyznane jednej rodzinie z piątką dzieci.

 

Remont budynku, który miasto przejęło od PGNiG, zakończył się w połowie grudnia ubiegłego roku. Znalazło się w nim dziesięć mieszkań o powierzchniach między 32 a 48 mkw., w każdym wydzielony został aneks kuchenny z kuchnią gazową i zlewozmywakiem oraz łazienka z armaturą sanitarną. Na podłogach położone zostały panele, łazienki natomiast wykończono glazurą i terakotą.   


- Myślę, że warunki tutaj są bardzo odpowiednie dla rodzin z dziećmi. Cieszę się, że w okresie świąteczno-noworocznym aż dziewięć bełchatowskich rodzin może wprowadzić się do nowych mieszkań – podkreśla Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. Jeszcze w grudniu dziewięć rodzin podpisało umowy najmu, siedem z nich odebrało klucze, dwie kolejne odbiorą je w najbliższych dniach. Czynsz na Sienkiewicza będzie naliczany według stawki obowiązującej w lokalach socjalnych, czyli 62 gr za mkw. + media (prąd, woda i ścieki, gaz).

 

Miasto planuje budowę kolejnego budynku socjalnego przy SienkiewiczaPrzebudowa budynku po starej gazowni kosztowała blisko 1 mln 160 tys. zł, miasto pozyskało dofinansowanie w wysokości ponad 523 tys. zł z Banku Gospodarstwa Krajowego. Początkowo zakładano, że koszt przebudowy i adaptacji budynku na mieszkania socjalne będzie wynosić 1,5 mln złotych, ostatecznie jednak był on niższy o ok. 340 tys. złotych

 

Na tym nie koniec. W planach jest budowa dodatkowego budynku mieszkalnego.


- Przyznając mieszkania, zweryfikowaliśmy listę osób oczekujących na lokale. W tej chwili na mieszkania socjalne czeka sześć rodzin, a na komunalne - szesnaście. Jeszcze w tym roku chcemy rozpocząć budowę kolejnego budynku na ul. Sienkiewicza, w którym będą mogły zamieszkać dwie lub trzy wielodzietne rodziny – dodaje prezydent Czechowska.


Warto nadmienić, że obecnie czas oczekiwania na lokale wynosi w Bełchatowie maksymalnie 1,5 roku. Miasto ma w swoich zasobach 2 tys. 254 mieszkania komunalne i około 90 mieszkań socjalnych (dane na koniec 2016 roku).

 

AP

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018