joombig banner rotation images

Menu

Miasto kupiło budynek przy ul. Staszica. W biurowcu, gdzie kiedyś mieściła się spółka Energoinż, swoją siedzibę ma mieć Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Nieruchomość wraz z prawem do użytkowania wieczystego kosztowała magistrat 1 mln zł plus VAT.

 

Obecnie MOPS korzysta z pomieszczeń przy ul. Dąbrowskiego, gdzie także znajduje się Dom Pomocy Społecznej. O zmianie jego lokalizacji mówiło się już od kilku miesięcy. Placówka boryka się bowiem z trudnymi warunkami lokalowymi. Prezydent Mariola Czechowska zdecydowała więc, że dobrym rozwiązaniem byłby zakup nieruchomości po spółce Energoinż. Budynek łatwo będzie dostosować do potrzeb MOPSu. Dogodna dla wszystkich mieszkańców jest także jego lokalizacja, również tych niepełnosprawnych, o czym przekonuje prezydent Czechowska. - Przy biurowcu znajdują się miejsca parkingowe, a obok przystanek, na którym zatrzymują się autobusy komunikacji miejskiej. Dodatkowo budynek jest wyposażony w podjazd, który z pewnością ułatwi wejście zarówno osobom z niepełnosprawnością jak i rodzicom z wózkami dziecięcymi. Klienci placówki mają być obsługiwani na parterze trzypiętrowego biurowca - dodaje prezydent.

 

We wrześniu miasto złożyło więc ofertę, którą syndyk masy upadłościowej przyjął. 28 grudnia został zaś podpisany akt notarialny. Tym samym magistart kupił dawną siedzibę Energoinżu.

 

Zanim MOPS przeprowadzi się na Staszica budynek trzeba odpowiednio zaadaptować. W budżecie na 2018 rok zarezerwowane są środki na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Po jej wykonaniu będzie też dokładnie wiadomo, jakie zmiany potrzebne są w lokalach.  - Na pewno konieczne są prace wewnątrz,  aby przystosować pomieszczenia do pracy biurowej i zapewnić miejsce do swobodnych rozmów z mieszkańcami, którzy korzystają ze świadczeń placówki. Potrzebna będzie również winda. Jednak na jej zakup i montaż chcemy się ubiegać się o środki zewnętrzne – prawdopodobnie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – mówi Ireneusz Owczarek, wiceprezydent Bełchatowa.

 

Miastu zależy, aby MOPS przeprowadził się na Staszica, jak najszybciej. Wszystko uzależnione jest jednak od tego, jakie roboty adaptacyjne magistrat będzie musiał wykonać. – Być może uda się, aby pierwszych klientów MOPS przyjął w nowej siedzibie już w 2018 roku – dodaje wiceprezydent Owczarek.   

 

 

AD-A

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018