joombig banner rotation images

Menu

Bełchatowianie już po raz trzeci postkali się na Miejskiej WigiliiKilkuset bełchatowian przyjęło zaproszenie prezydent Marioli Czechowskiej na III Miejską Wigilię. Na placu Narutowicza spotkali się przy wieczerzy, by wspólnie podzielić się opłatkiem, skosztować tradycyjnych potraw i kolędować. Wiigilia zorganizowana została głównie z myślą o osobach samotnych i pozostających w trudnej sytuacji materialnej, ale zaproszony był każdy z mieszkańców Bełchatowa.

 

- Spotykamy się  tuż przed najmilszymi świętami w roku. To dla mnie okazja, aby porozmawiać  z mieszkańcami, nie tylko tymi, którzy borykają się z problemem bezdomności czy bezrobocia, ale z każdym. Ilość osób, które zaszczyciły nas swoją obecnością pokazuje, że takie spotkania są potrzebne - mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa, która już po raz trzeci wspólnie z proboszczem parafii NNMP ks. Dziekanem Zbigniewem Zgodą oraz druhami Ochotniczej Straży Pożarnej zorganizowali miejską wieczerzę.


Preydent Mariola Czechowska złożyła świąteczne życzenia bełchatowianom- Święta Bożego Narodzenia pokazują nam tę prawdę, że jeżeli chcemy przeżyć spotkanie z Jezusem, musimy podjąć pewien wysiłek.  Życzę, aby to spotkanie przyniosło wszystkim nadzieję, otuchę i wiarę w to, że są ważni i wartościowi, bo Bóg przychodzi do każdego z nas bez wyjątku - dodaje ks. dziekan Zbigniew Zgoda.


Zgodnie z polskim zwyczajem, podczas Miejskiej Wigilii na placu Narutowicza był opłatek, życzenia świąteczno - noworoczne oraz wspólne kolędowanie. Nie zabrakło także tradycyjnych potraw. Bełchatowianie zgromadzeni na miejskiej wieczerzy skosztować zupy grzybowej, pierogów z kapustą i grzybami, ryby oraz kapusty z grochem i kompotu z suszu.


Jak przyznają sami bełchatowianie, najważniejsze podczas świątecznego spotkania była atmosfera wspólnoty. - Bełchatów to jest moje miasto. Od piętnastu lat jestem wdową, a tutaj mogę być z ludźmi, spożyć wspólny posiłek i połamać się opłatkiem, ale przede wszystkim porozmawiać - wyjaśnia pani Alicja.


O świąteczną atmosferę zadbał też zespół "Promienie Bełchatowa", który wszystkim spożywającym wigilijną wieczerzę umilał śpiewając tradycyjne polskie kolędy i pastorałki.

 

Obszerna fotorelacja z III Miejskiej Wigilii dostępna jest na oficjalnym profilu Urzędu Miasta na fb.

AP

 

Na bełchatowian czekały tradycyjne wigilijne potrawy

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018